Breaking! Megvan a határozat: újraindulhat Bige gyára

agrarszektor.hu
Az agrarszektor.hu értesülése szerint a mai napon megjelenik a Debreceni Közigazgatási és Munkaügyi Bírósághoz határozata, amely Bige László szolnoki gyárában az üzemelést biztonságosnak ítéli, így az újra elkezdheti a működését. Úgy tűnik, ezzel egy csapdát sikeresen elkerült a műtrágyakirály, de van még néhány az útjában.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

Mint az ismert, a Bige Holding Kft. szolnoki műtrágyagyárának működési engedélyét felfüggesztette a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, mert a hatóság szakemberei hiányosságokat tártak fel az üzemben, emiatt ott a biztonságos működés feltételeit nem látták adottnak. Az üzem működését megtiltották mindaddig, amíg  a hibákat igazoltan ki nem javítják.

Bige László (Forrás: MTI/Balázs Attila)

A veszélyes anyagok csökkentése elérhető volt elszállítással, szabályos megsemmisítéssel vagy a veszélyeztető jelleg megszüntetésével. Mint írták: az üzemeltetőnek továbbra is kötelező gondoskodnia a súlyos balesetek vagy üzemzavarok megelőzéséről, elhárításáról. A Bigéék által benyújtott biztonsági jelentés elbírálására közigazgatási eljárás indult - ez végződött most a gyártulajdonos számára pozitívan. Az agrárszektor.hu úgy értésült, a Debreceni Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság

határozata a mai napon lát napvilágot, és a szolnoki vegyigyár ismét elkezdheti működését.

Emlékeztetőül: Bige László gyárában tavaly novemberben indult nagyszabású rendőri akció, amit később a hulladékgazdálkodás rendjének megsértése és más bűncselekmények gyanúja miatt nyomozások követtek. A Gazdasági Versenyhivatal vizsgálatai is tartanak még Bige Lászlóval szemben, ezek alapvetően a milliárdos vezérhajóját, a Nitrogénműveket érintik, egész pontosan ennek műtrágyaértékesítési gyakorlatát. Egy hurokból tehát kihúzta a fejét Bige László, de van még néhány, ami megszorulhat.

Korábbi cikkeink a témában: 

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?