Sorra mondanak le a magyarok erről a traktorról: tényleg nem kell már nekik?
2024 októberében a magyar gazdák 36,4 százalékkal kevesebb traktort vettek, mint egy évvel korábban.
A pálinkafőző berendezések a különféle gyümölcspárlatok előállítása során használatosak. Ezek között vannak kis méretű, háztáji gépek és nagyobb, kisüzemi méretű berendezések is.
A pálinka szeszesitalként történő előállítása a cefre lepárlásával történik, melyhez elengedhetetlen egy megbízható pálinkafőző berendezés használata. A lepárlószerkezet öt fő részből áll: üst, sisak (népnyelvben kupola), páraelvezető cső, hűtő majd a sor végén a felfogóedény. A méretezést tekintve léteznek valóban kis méretű háztáji pálinkafőző berendezések, de nagyobb kapacitású, már kisüzemi igényeket kiszolgáló darabok is. A paletta a néhány tíz literes tartománytól a száz liter körüli kategórián át egészen a több száz literes űrtartalmú professzionális pálinkafőzdei modellekig terjed.
2024 októberében a magyar gazdák 36,4 százalékkal kevesebb traktort vettek, mint egy évvel korábban.
Amit korábban hulladéknak hívtunk, arra másodlagos nyersanyagként kell tekinteni.
Egyre többen érzik ezt, ahogy a klímaváltozással összefüggésbe hozható természeti csapások vagy más jelenségek a mindennapok részévé válnak.
Chilében is megalakult az úgynevezett vetőmagőrök mozgalma, akik a hagyományos növényfajták megmentését tűzték ki célul maguk elé.
2025 elején kezdheti meg a működését a Cargill negyedik innovációs központja Ázsiában.
A mezőgazdasági igényekre szabott vállalatirányítási rendszerek az agrárcégek legjobb eszközei lehetnek arra, hogy megőrizzék és növeljék versenyképességüket.