Március 19-én jön a tavasz meghatározó agráreseménye: Agrárium 2025
A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit.
Kistermelők, őstermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
Mostantól a Yamaha pilóta nélküli repülőgépét is használhatják mezőgazdasági célokra az amerikai gazdák - közölte a forbes.com. Eddig ugyanis nem repülhettek Észak-Amerikában az olyan kereskedelmi drónok, amelyek huszonöt kilogrammnál nagyobb össztömegűek. Így a közelmúltban engedélyezett Yamaha gépe lett az első olyan USA-ban is használt kereskedelmi drón, amely az eddigi korlátozások ellenére is repülhet.
Az RMAX elnevezésű, hagyományos "helikopter" jellegű, tehát nem 6- vagy 8 rotoros drón össztömege akár 99 kilogramm is lehet, míg végsebessége elérheti a 72 km6h-t is. Szakemberek szerint ugyan az RMAX mezőgazdasági alkalmazása kivétel, a lépés csak azt bizonyítja, mennyire lemaradt az USA egyéb országokkal szemben, amelyek már hosszú évek óta használják a kereskedelmi drónokat. Így például a most engedélyezett típust Japánban már közel húsz éve alkalmazzák, a világon pedig összesen 2600 darabot használnak belőle. A Yamaha állítása szerint ma már több mint 2,4 millió hektárt kezelnek csak Japánban ezzel a drónnal. Már Dél-Koreában és Ausztráliában is elfogadták a használatát, és még sehonnan sem érkezett panasz. Annak ellenére, hogy a Yamaha engedélyt kapott, ez a drón típus nem minden mezőgazdasági munkát lesz képes elvégezni az USA-ban, mivel például a vegyszerezéshez külön engedélyt kell majd kapnia.