Elindult a klímacsúcs: mindenki a Dunával kezdi

agrarszektor.hu
Idén ismét megrendezésre került, immár harmadik alkalommal a Magyarországi Klímacsúcs a Klíma Klub szervezésében, ahol nemzetközi és hazai politikusok, gazdasági és tudományos élet képviselői, valamint civilek keresik a választ arra, hogy miként zöldülhetne meg hazánk. Nem meglepő módon, az előadók mindegyike a Duna áradásával kezdte beszédét, ami a konferencia "partját" mossa.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

Az idei Klímacsúcs kiemelt feladatai közé tartozik a ENSZ Klímakonferencia eredményeinek bemutatása és ezek magyarországi vonatkozásainak értékelése. A cancúni konferencia fő kérdései közé tartozik, a résztvevők miként találjanak megoldást a tavaly Koppenhágában megtartott klímacsúcs vállalásainak betartására.

A rendezvényt Dr. Baranyai Gábor, miniszteri biztos nyitotta meg, aki szerint bizakodók lehetünk, nem csak azért, mert Cancún "nem döglött be", szemben a tragikusan értékelt tavalyi koppenhágai, világszintű klímacsúccsal, de az EU téma iránti elkötelezettsége is optimizmusra ad okot.

Farkas Andrea a Klímaklub elnöke elmondta, hogy az idei csúcs annyiban különbözik az előzőektől, hogy idén egy 3-4 pontból álló cselekvési tervet szeretnének a döntéshozók számára összeállítani.

A nyitóelőadások között hangzott el Bogár László, a Károli Gáspár Református Egyetem tanárának előadása, aki meglehetősen sötét képet festett a "politikai korrektségről", miszerint a hamis globális véleményhatalom miatt nem lehet szembenézni ma a klíma-problémával.

Őt követte Radács Ferenc, Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége, Közép-Magyarországi Régió elnökének előadása, aki a kkv-k kiemelt szerepéről beszélt a fenntartható fejlődésben, valamint a környezetszennyezés csökkentésében. Véleménye szerint ugyanis a kkv-k szerepén, eredményességén múlik a fenntartható fejlődésben való továbblépésünk.

A konferenciát megnyitó előadók közül végül Prof. Dr. Mika János, az Országos Meteorológiai Szolgálat éghajlatkutatója szólalt fel, aki a korábbi évtizedek éghajlatváltozásairól, valamint az előttünk álló néhány évtized várható változásairól beszélt. Az ábrák alapján nem sok jóban bízhatunk: 2009-ben kicsit ugyan visszaesett az üvegházhatású gázok kibocsátása, de az üteme továbbra is nőni fog. A metán-felszabadulása, mely a sarki jégtömbök olvadásából származik a jégből, 10 évig stagnált, majd 2007-től emelkedni kezdett. Modellszámítások szerint hazánkban 6-8 fokos hőmérsékletemelkedés várható nyáron, 20-30%-os csapadékcsökkenéssel kísérve, míg télen némileg nő a csapadék szintje, fagyos napok száma viszont nem csökken, vagyis energiafelhasználás szempontjából nem túl szerencsés a prognózis - mondta Dr. Mika János.

A rendezvény második részében pódiumbeszélgetés következik, energia és klíma témakörben. Erről is tájékoztatunk.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?