Nincs elég magyar burgonya, ömlik az import az országba: durva, honnan jön
Az elmúlt években a hazai burgonyatermés rendszerint már január végére vagy február közepére elfogy, így tavaszig sem tart ki.
Magyar Államkincstár 68/2022. (X.15.) számú KÖZLEMÉNYE a szőlőültetvények szerkezetátalakításához és átállításához igényelhető támogatásról szóló 57/2020. (XI. 13.) AM rendelet alapján a 2022. pénzügyi évre kifizethető támogatási keretösszeg közzétételéről
I. Jogszabályi alap
A szőlőültetvények szerkezetátalakításához és átállításához igényelhető támogatásról szóló 57/2020. (XI. 13.) AM rendelet (a továbbiakban: Rendelet) 5. § (1) bekezdése értelmében az adott pénzügyi évre meghatározott keretösszegről vagy annak változásáról az agrárpolitikáért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter) tájékoztatja a Magyar Államkincstárt (a továbbiakban: Kincstár), amely a keretösszegről vagy a módosított keretösszegről közleményt tesz közzé.
II. A szőlőültetvények szerkezetátalakítására és átállítására fordítható keretösszeg
A miniszter által adott tájékoztatás alapján a szőlőültetvények szerkezetátalakítási és átállítási támogatására fordítható támogatási keret összege a 2022. pénzügyi évben: 17 060 000 euró.
III. A közlemény hatálya
Jelen közlemény a kihirdetése (a Kincstár honlapján történő közzététele) napján lép hatályba. A közlemény hatályba lépésével egyidejűleg a szőlőültetvények szerkezetátalakításához és átállításához igényelhető támogatásról szóló 57/2020. (XI. 13.) AM rendelet alapján a 2022. pénzügyi évre kifizethető támogatási keretösszeg közzétételéről szóló 84/2021. (XI. 26.) számú Kincstár Közlemény hatályát veszti.
További részletek az alábbi linken érhetők el: https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/kozlemenyek/-/kozlemeny/68-2022-x-15-szamu-kincstar-kozlemeny
Az elmúlt években a hazai burgonyatermés rendszerint már január végére vagy február közepére elfogy, így tavaszig sem tart ki.
Amit korábban hulladéknak hívtunk, arra másodlagos nyersanyagként kell tekinteni.
Nem volt zökkenő- és feszültségmentes az új Közös Agrárpolitika első éve sem Magyarországon.
A fenntarthatóság, az állatjólét és az egészséges életmód is egyre fontosabb szempont a fogyasztóknak.
A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.
A mezőgazdasági igényekre szabott vállalatirányítási rendszerek az agrárcégek legjobb eszközei lehetnek arra, hogy megőrizzék és növeljék versenyképességüket.