Nincs elég magyar burgonya, ömlik az import az országba: durva, honnan jön
Az elmúlt években a hazai burgonyatermés rendszerint már január végére vagy február közepére elfogy, így tavaszig sem tart ki.
Figyelem méhészek! 2022. november 15-e a TIR bejelentés határideje!
Felhívjuk a méhész-gazdálkodók figyelmét arra, hogy a Magyar Méhészeti Nemzeti Program keretében, a meghosszabbított 2021/2022. végrehajtási időszakban a támogatási jogosultság alapja a 2022. évre vonatkozó őszi méhegészségügyi vizsgálat során megállapított és azt követően legkésőbb 2022. november 15-éig az illetékes megyei kormányhivatalhoz beérkezett bejelentések alapján a Tenyészet Információs Rendszerben (TIR) nyilvántartásba vett, valamint a kifizetési kérelem Magyar Államkincstárhoz történő benyújtásának napján is a méhész-gazdálkodó tulajdonában lévő méhcsaládok száma. A TIR nyilvántartásba 2022. november 15-ét követően bejelentett méhcsaládok után támogatás nem vehető igénybe.
Amennyiben az őszi méhegészségügyi vizsgálat során a méhész-gazdálkodó adataiban megállapított változások nem kerülnek bejelentésre a TIR-be, nem jogosult a támogatás igénybevételére!
A TIR nyilvántartásba való bejelentés a méhész-gazdálkodó feladata, a bejelentés teljesítéséért, a bejelentett adatok helyességéért, a bejelentés elmaradásáért vagy a határidőn túli teljesítéséért a méhész-gazdálkodó felel, annak minden jogkövetkezményével együtt!
További információ itt található: https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/tamogatasok-listazo/-/tamogatas/759
Az elmúlt években a hazai burgonyatermés rendszerint már január végére vagy február közepére elfogy, így tavaszig sem tart ki.
Amit korábban hulladéknak hívtunk, arra másodlagos nyersanyagként kell tekinteni.
Nem volt zökkenő- és feszültségmentes az új Közös Agrárpolitika első éve sem Magyarországon.
A fenntarthatóság, az állatjólét és az egészséges életmód is egyre fontosabb szempont a fogyasztóknak.
A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.
A mezőgazdasági igényekre szabott vállalatirányítási rendszerek az agrárcégek legjobb eszközei lehetnek arra, hogy megőrizzék és növeljék versenyképességüket.