Nincs elég magyar burgonya, ömlik az import az országba: durva, honnan jön
Az elmúlt években a hazai burgonyatermés rendszerint már január végére vagy február közepére elfogy, így tavaszig sem tart ki.
Kitöltési útmutató a szőlőültetvények szerkezetátalakításának és átállításának támogatásához kapcsolódó egyéni tervek elektronikus benyújtásához.
1. A dokumentum célja
Jelen dokumentum célja a szőlőültetvények szerkezetátalakítási és átállítási támogatásához kapcsolódó egyéni terv elektronikus benyújtó felületének részletes bemutatása a felhasználók részére.
2. Fontos tudnivalók
A szőlőültetvények szerkezetátalakításához és átállításához igényelhető támogatásról szóló 57/2020. (XI. 13.) AM rendelet (Rendelet) alapján egyéni tervet kizárólag elektronikus úton lehet benyújtani a Magyar Államkincstár (Kincstár) által erre a célra rendszeresített – a www.mvh.allamkincstar.gov.hu honlapon megtalálható – ügyfélkapus bejelentkezést követően elérhető elektronikus egyéni terv kitöltő felületen 2022. november 2. és 2022. november 30. 23.59.59 óra között.
FIGYELEM! Az egyéni terv benyújtásához nincsenek papír alapon rendszeresített nyomtatványok. A Kincstár az egyéni tervet visszautasítja, amennyiben nem elektronikus úton, ügyfélkapun keresztül nyújtották be!
FONTOS! Az elektronikus felület Google Chrome vagy Mozilla Firefox 60.00 vagy annak magasabb verzió számú böngészőjére lett optimalizálva!
További részletek az alábbi linken érhetők el: https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/fooldal/-/journal_content/56/20182/12073180?refererPlid=20185&controlPanelCategory=current_site.content
Az elmúlt években a hazai burgonyatermés rendszerint már január végére vagy február közepére elfogy, így tavaszig sem tart ki.
Amit korábban hulladéknak hívtunk, arra másodlagos nyersanyagként kell tekinteni.
Nem volt zökkenő- és feszültségmentes az új Közös Agrárpolitika első éve sem Magyarországon.
A fenntarthatóság, az állatjólét és az egészséges életmód is egyre fontosabb szempont a fogyasztóknak.
A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.
A mezőgazdasági igényekre szabott vállalatirányítási rendszerek az agrárcégek legjobb eszközei lehetnek arra, hogy megőrizzék és növeljék versenyképességüket.