Nincs elég magyar burgonya, ömlik az import az országba: durva, honnan jön
Az elmúlt években a hazai burgonyatermés rendszerint már január végére vagy február közepére elfogy, így tavaszig sem tart ki.
I. A támogatás jogszabályi alapja
Az egyes állatbetegségek és zoonózisok felszámolására, az ellenük való védekezésre és figyelemmel kísérésükre irányuló nemzeti programok 2021. és 2022. évi finanszírozásának szabályairól és egyes agrártámogatási tárgyú rendeletek módosításáról szóló 17/2022. (VI. 30.) AM rendelet (a továbbiakban: támogatási rendelet) alapján - figyelemmel a mezőgazdasági, agrár-vidékfejlesztési, valamint halászati támogatásokhoz és egyéb intézkedésekhez kapcsolódó eljárás egyes kérdéseiről szóló 2007. évi XVII. törvény rendelkezéseire (a továbbiakban: Támogatási törvény) - a Nemzeti Élelmiszerláncbiztonsági Hivatal, a megyei kormányhivatalok, valamint a Magyar Juh- és Kecsketenyésztő Szövetség (a továbbiakban együtt: kérelmező) vissza nem térítendő pénzügyi hozzájárulást igényelhet a támogatási rendelet 2. §-ában meghatározott nemzeti programok keretében elvégzett bizonyos - a rendeletben meghatározott - tevékenységek, szolgáltatások költségei tekintetében.
II. Ügyfél-nyilvántartási kötelezettségek
Nem szükséges adategyeztetés, ha az ügyfél:
Az adatellenőrzést az ügyfél az erre vonatkozó nyilatkozat vagy ügyfél-nyilvántartási adatait
módosító kérelem ügyfélkapus (a Kormány által biztosított elektronikus azonosítási
szolgáltatással elérhető) azonosítást követő benyújtásával végezheti el.
A 54/2022. (VII. 20.) számú Kincstár Közleménnyel kapcsolatos további részletek az alábbi linken érhetők el: https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/kozlemenyek/-/kozlemeny/54-2022-vii-20-szamu-kincstar-kozlemeny
Az elmúlt években a hazai burgonyatermés rendszerint már január végére vagy február közepére elfogy, így tavaszig sem tart ki.
Amit korábban hulladéknak hívtunk, arra másodlagos nyersanyagként kell tekinteni.
Nem volt zökkenő- és feszültségmentes az új Közös Agrárpolitika első éve sem Magyarországon.
A fenntarthatóság, az állatjólét és az egészséges életmód is egyre fontosabb szempont a fogyasztóknak.
A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.
A mezőgazdasági igényekre szabott vállalatirányítási rendszerek az agrárcégek legjobb eszközei lehetnek arra, hogy megőrizzék és növeljék versenyképességüket.