Nincs elég magyar burgonya, ömlik az import az országba: durva, honnan jön
Az elmúlt években a hazai burgonyatermés rendszerint már január végére vagy február közepére elfogy, így tavaszig sem tart ki.
Igen, minden borászati gépnek, technológiai berendezésnek kell rendelkeznie egyedi azonosítóval (gyári számmal). Az 53/2020. (X. 27.) AM Rendelet 1. § 3. pontja értelmében egyedi azonosításra alkalmas jelölés: a gyártó - ennek hiányában a forgalmazó - által a vásárlást alátámasztó dokumentumon feltüntetett és a rendelet alapján támogatott borászati gépen, technológiai berendezésen rögzített olyan jelölés, amely a legalább az üzembentartási időszak végéig lehetővé teszi annak egyedi azonosítását.
Az 53/2020. (X. 27.) AM rendelet 6. § (11) bekezdés f) pontja alapján a Kincstár a kifizetési kérelmeket részben vagy egészében elutasítja, ha a borászati gép, technológiai berendezés nem tartalmaz egyedi azonosításra alkalmas jelölést.
Az egyedi azonosítót fel kell tüntetni a borászati eszközön, technológiai berendezésen és legalább az egyik vásárlást alátámasztó dokumentumon pl: számla, átadás-átvételi jegyzőkönyv, üzembehelyezési jegyzőkönyv! A cikkszám nem tekinthető egyedi azonosítónak.
Az elmúlt években a hazai burgonyatermés rendszerint már január végére vagy február közepére elfogy, így tavaszig sem tart ki.
Amit korábban hulladéknak hívtunk, arra másodlagos nyersanyagként kell tekinteni.
Nem volt zökkenő- és feszültségmentes az új Közös Agrárpolitika első éve sem Magyarországon.
A fenntarthatóság, az állatjólét és az egészséges életmód is egyre fontosabb szempont a fogyasztóknak.
A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.
A mezőgazdasági igényekre szabott vállalatirányítási rendszerek az agrárcégek legjobb eszközei lehetnek arra, hogy megőrizzék és növeljék versenyképességüket.