Nincs elég magyar burgonya, ömlik az import az országba: durva, honnan jön
Az elmúlt években a hazai burgonyatermés rendszerint már január végére vagy február közepére elfogy, így tavaszig sem tart ki.
2022.12.20. napján módosítás történt a VP3-14.1.3-22 kódszámú, Kiskérődző állatjóléti támogatás című Pályázati Felhívás (a továbbiakban: Felhívás) 3.4.1.1 Műszaki és szakmai elvárások pont, IV. Endoparazita (belső élősködők) fertőzöttség ellenőrzése bekezdésben az ellenőrzési időszakok vonatkozásában, amely változás a kapcsolódó mellékletekben is átvezetésre került. A Felhívás szövegezését követve az alábbiak szerint módosult az érintett pont:
„1. Endoparazita (belső élősködők) fertőzöttség ellenőrzésének évente legalább 2 alkalommal, február 1. – április 30. között és szeptember 1. - november 30. között kell megtörténnie. A vizsgáló laboratórium által megadott eljárás szerint bélsár mintát kell gyűjteni és a mintákat el kell küldeni a laboratórium részére. A kiskérődzőket a bélsár vizsgálat eredménye alapján kell a kezelő állatorvos utasítása szerinti szerrel és dózisban kezelni.”
Felhívjuk kérelmezőink figyelmét, hogy a kötelezettségvállalási időszakra a módosítás alapján készüljenek és a módosított nyomtatványon szükséges az Állatjóléti előírások nyilvántartási naplóját vezetni.
A változásokkal kapcsolatos pályázati közlemény az alábbi oldalon érhető el:
https://www.palyazat.gov.hu/megjelent-a-kiskrdz-llatjlti-tmogats-cm-vp3-1413-22-kdszm-felhvs
Az elmúlt években a hazai burgonyatermés rendszerint már január végére vagy február közepére elfogy, így tavaszig sem tart ki.
Amit korábban hulladéknak hívtunk, arra másodlagos nyersanyagként kell tekinteni.
Nem volt zökkenő- és feszültségmentes az új Közös Agrárpolitika első éve sem Magyarországon.
A fenntarthatóság, az állatjólét és az egészséges életmód is egyre fontosabb szempont a fogyasztóknak.
A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.
A mezőgazdasági igényekre szabott vállalatirányítási rendszerek az agrárcégek legjobb eszközei lehetnek arra, hogy megőrizzék és növeljék versenyképességüket.