
A tavaszi fagy okozhatja a magyar gyümölcs vesztét? Beüthet a baj idén
A gyümölcstermesztésben az egyik legnagyobb kockázati tényező a tavaszi fagyokban keresendő.
Az egész innováció, versenyképesség és fenntarthatóság alapja a szakismeret és a szaktudás. A jelenlegi fejlődéssel, dinamizmussal lépést tartó ismeretnek a gyakorlatban folyamatosan ott kell lennie – ezt pedig a generációváltás is erősíti – vélekedett Gyuricza Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem megbízott rektora a Portfolio Agrárszektor 2021 konferencián. Hozzátette, hogy ez mindennek az alapja, hiszen nincs ország, mely úgy tudott volna sikeresen élelmiszergazdaságot és mezőgazdaságot fejleszteni, hogy ne lett volna meg az innovációs és az oktatási, kutatási háttér. Ez elengedhetetlen, ezen múlik minden.
Több videóA gyümölcstermesztésben az egyik legnagyobb kockázati tényező a tavaszi fagyokban keresendő.
Egyre fontosabb lehet a szaktanácsadás és a "zöldebb" termelés a gazdálkodóknak itthon.
A kelatizált tápanyag egy olyan speciális tápanyagforma, amelyben a mikroelemeket egy nagyobb, kelátképző molekula veszi körül és stabilizálja.
A precíziós nemesítésről tartott sajtótájékoztatót a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács.
A hibrid fajták bár kiemelkedően jó tulajdonságokkal rendelkeznek, érdemes kipróbálni a tájfajtákat is.
Végére értünk a beadási időszaknak! A tavalyi év tapasztalatait felhasználva az Arasz komoly segítség volt 2024-ben is az EGN beadás követelményeinek való megfelelésben.
A Glomo Start mIKRo kimondottan fajgazdag inokulálást tesz lehetővé, ugyanis hét különböző gombafaj szaporítóképleteit tartalmazza.