Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
2022-ben Magyarországon következett be negyedik legnagyobb drágulás a nyár legutolsó hónapjában Európában: a három balti országban, Litvániában, Lett-, illetve Észtországban 21,1-25,2% között drágult az élet, hazánkban pedig 18,6%-kal kell többet fizetni ugyanazért, mint egy évvel korábban a HCPI (harmonizált fogyasztói árindex) szerint - írta meg a 24.hu az Eurostat adatai alapján. A statisztikák szerint Magyarország a régióban csúcstartó: Ausztriában például feleakkora mértékű volt az infláció, mint itthon, a többi szomszédos országban tizenpár százalékkal kerülnek többe a cikkek, Közép-Európában Csehország 17,1%-os értéke áll a legközelebb a miénkhez.
Az Európai Unión belül a finnek, a máltaiak, illetve a franciák a legszerencsésebbek: ezekben az országokban 8%-nál alacsonyabb inflációt mért az Eurostat. Svájcban pedig megállt az idő: itt egy alig észrevehető, mindössze 3,3%-os drágulás volt tavaly augusztushoz képest. Az unió országaiban átlagosan 10,1%-os volt az infláció.
Az Eurostat adatait elemezve kiderült, kizárólag az élelmiszerek drágulását tekintve Magyarország az élen jár Európában: idehaza átlagosan harmadával többe kerülnek ezek a cikkek, mint egy évvel korábban. Magyarország után Litvánia és Lettország következik, 30%-os, illetve 26%-os élelmiszerár-változással, a szomszédos Ausztriában mindössze 13%- volt a növekedés mértéke, a déli szomszédainknál pedig 20% körüli. Az Európai Unióban Írországban, Franciaországban, Luxembourgban, illetve Cipruson 10%-nál kisebb mértékű volt a drágulás az élelmiszereket tekintve. Svájcban pedig mindössze 2,3%-os, ami azt jelenti, hogy kis túlzással alig kellett idén többet fizetni az élelmiszerért, mint tavaly nyáron. Az unió országaiban átlagosan 14,3%-os volt az élelmiszer-infláció.