Már csak néhány nap és ismét együtt a hazai agrárszakma az Agrárszektor konferencián Siófokon!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Nagy István, Áder János, Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A Hungary Meat Kft. olasz tulajdonosát március elején tartóztatták le. Piro Pinit milliárdos költségvetési csalással gyanúsítja a NAV Dél-Alföldi Bűnügyi Igazgatósága,ráadásul a társaival megpróbálták meghiúsítani az ellene folyó nyomozást: eltüntetni a bizonyítékokat és befolyásolni a tanúkat. Két éve ugyanez történt Lengyelországban, ott 200 ellenőr és rendőr rohanta le az üzemét, adócsalással és feketemunkával gyanúsították, a hírek szerint ugyanis lengyel anyanyelvű, ukrán állampolgárokat alkalmazott - értesült a hirvidek.hu.
A Piero Pini birtokában lévő, kiskunfélegyházi vágóhíd éves szinten 1,2-1,4 millió sertést vág, ami több, mint amenyivel Csányi Sándor mohácsi vágóhídja végez. A kiskunfélegyházi üzem névleges kapacitása alapján akár 2 millió sertést is vághatna - ha volna ennyi megfizethető disznó a piacon. Az Opten adatai szerint a cég árbevétele 2017-ben 149 millió forint volt, csökkent a 2016. évi 163 millió forint után, adózott eredménye viszont az ötszörése javult. A hírek alapján úgy tűnik, nem a hatékonyságot javította ennyire látványosan a vállalkozó, hanem az adóterheket "csökkentette". Eközben Csányi vágóhídja 32 milliárdos árbevételt produkált, negatív eredmény mellett.
A hirosveny.hu. úgy tudja, Pini egymillió eurót ajánlott fel óvadékként, ha szabadlábon védekezhet, de ezt a bíróság nem fogadta el, mivel a letartóztatása előtt már megpróbálta megsemmisíteni a bizonyítékokat.
A legújabb hírek szerint pedig Piero Pinitől vette meg az állam azt telket és a csarnokot, ahol az újraindított magyar fegyvergyártás működik. Az atlatszo.hu szerint a város határában álló ingatlanért 3,5 milliárdot fizetett az állami tulajdonú Terra Zrt. Az oknyomozó portál tavaly októberben számolt be arról, hogy Kiskunfélegyháza határában, a régi ötös út mellett indult újra a magyar fegyveripar. A gyár létrehozására a magyar állam 22 milliárd forintot költött, a fegyvereket pedig cseh licensz alapján gyártják majd. Az üzemben egyelőre összeszerelés zajlik.