Aggodalom a magyar földeken: ez megpecsételi az idei szezont?
Egyre komolyabb szárazság alakul ki a hazai szántókon, a következő hetekben kulcsfontosságú lenne a csapadék.
Egyre komolyabb szárazság alakul ki a hazai szántókon, a következő hetekben kulcsfontosságú lenne a csapadék.
Az aszály mértéke fokozódik, a legsúlyosabb a helyzet jelenleg a Duna-Tisza közén, és Szentes-Orosháza-Hódmezővásárhely térségében van.
Már a hegyi patakok felét veszélyezteti az ideiglenes kiszáradás Magyarországon.
Óriási előrelépés történhet a klímaválság és az aszály elleni harcban: van mód arra, hogy elektromos töltést adjanak egy felhőnek.
Az EU területének közel felét fenyegeti aszály.
Újabb száraz hétnek nézünk elébe.
Magyarország is érzi a klímaváltozás vizekre gyakorolt hatásait.
A talajvizsgálatok segítenek meghatározni a pontos tápanyagigényt, és fontos figyelembe venni az oldható tápanyagok szerepét.
Májusban jön a Portfolio Csoport élelmiszeripari, valamint az agrárium legaktuálisabb fenntarthatósági és innovációs kérdéseivel foglalkozó konferenciája.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Nagy István szerint, ha nem vigyázunk, a teljes magyar állatállomány kipusztulhat a száj- és körömfájás járvány miatt.
Amint újra kisüt a nap, érdemes körbejárni a kertet, hogy felmérjük, mely növények igényelnek extra törődést a hidegebb időszak után.
Végére értünk a beadási időszaknak! A tavalyi év tapasztalatait felhasználva az Arasz komoly segítség volt 2024-ben is az EGN beadás követelményeinek való megfelelésben.
A Glomo Start mIKRo kimondottan fajgazdag inokulálást tesz lehetővé, ugyanis hét különböző gombafaj szaporítóképleteit tartalmazza.