Mégis, mi folyik itt? Döbbenetes hírek érkeztek az romániai földekről
Minden fő mezőgazdasági terménykategória termelése csökkent 2024-ben Romániában.
A kormos varjú elsősorban a mezőgazdasági területeken előforduló mindenevő madárfaj, amely állandó, de kóborló fajnak számít hazánkban. Magyarországon védett.
A kormos varjú (Corvus corone) a madarak osztályának a verébalakúak rendjébe és a varjúfélék családjába tartozó faj. A korábban az alfajának tekintett dolmányos varjúval rendszeresen kereszteződik, életképes hibrideket képes létrehozni. Magyarországon védett, természetvédelmi értéke 25 ezer forint.
A kormos varjú életmódja
A kormos varjú elsősorban a mezőgazdasági területeken, erdőszélen, fasorokban és ligetekben fordul elő. Magyarországon állandó, de kóborló fajnak számít. Hazánkban alkalmilag, az Alpokalja egyes részein fészkel. A dolmányos varjúval rendszeresen kereszteződik, és az itt lévő egyedek egy része a kettő hibridje.
A kormos varjú előfordulása
A kormos varjúnak két külön részre szakadt populációja van. Az egyik Európa nyugati és középső részén található meg, a másik Ázsia szibériai részén él.
A kormos varjú táplálkozása
A kormos varjú főleg rovarokat, kisebb emlősöket, madarakat és dögöket eszik, de nem veti meg a növényi eledelt sem.
A kormos varjú fajtái
A tudomány a kormos varjúnak két alfaját különbözteti meg, a törzsfaj az Európai részeken él, a keleti alfaj pedig Ázsia szibériai részén. Korábban a dolmányos varjút is a kormos varjú alfajának tekintették, de a dolmányos varjú 2002-től önálló fajnak számít.
A kormos varjú szaporodása
A kormos varjú a mezőgazdasági területekkel határos erdőkben, facsoportokban, mocsaras területek fáin fészkel. A fészek külső vázát ágakból készíti, és anyaggal béleli ki. Fészekalja 4-5 tojásból áll, melyen 18-20 napig kotlik. A fiókák 4-5 hetes korukig tartózkodnak a fészekben, de a szülők még utána is etetik őket.
Minden fő mezőgazdasági terménykategória termelése csökkent 2024-ben Romániában.
Az ömlesztett mezőgazdasági termények raktározási alapismeretei címmel indított új felnőttképzést a MATE.
Az egyik legnagyobb globális fenyegetés, amely befolyásolja a mezőgazdasági termelést, ezen belül is a növénytermesztési rendszereket.
Mutatjuk, hogy alakul most a hónapos retek, az újhagyma és a póréhagyma piaca itthon.
Az élőhelyek pusztulása miatt 411 gombafaj áll a kihalás szélén, pedig nélkülük az ökoszisztémák fennmaradása is kérdéses lehet.
Március 26-án újabb települések azonosították a ragadós száj-és körömfájást Magyarországon, de már Szlovákiában is jelen van a kór.
Egyre több proteines élelmiszerrel találkozhatunk a boltokban, utánajártunk, tényleg egészségesek-e.
Rengeteg előnnyel járhat a mezőgazdaságban a fekete katonalégy lárvájának hasznosítása.
Egyre bizonytalanabb a banán jövője, 2080-ra a termelő régiók 60 százalékát fogja súlyosan érinteni a klímaváltozás.
Mi a jó választás az otthoni konyhakerthez? Hogyan készüljünk elő a forró nyári hónapokra?
Cél a termelési kiesés miatti terhek megkönnyítése és az állattartó telepeken dolgozók munkahelyeinek megőrzése.
Végére értünk a beadási időszaknak! A tavalyi év tapasztalatait felhasználva az Arasz komoly segítség volt 2024-ben is az EGN beadás követelményeinek való megfelelésben.
A Glomo Start mIKRo kimondottan fajgazdag inokulálást tesz lehetővé, ugyanis hét különböző gombafaj szaporítóképleteit tartalmazza.
Megújult a közkedvelt starter műtrágya, a Corn Starter Pro