
A tavaszi fagy okozhatja a magyar gyümölcs vesztét? Beüthet a baj idén
A gyümölcstermesztésben az egyik legnagyobb kockázati tényező a tavaszi fagyokban keresendő.
Szabó Levente, a KITE Zrt. vezérigazgatója a Portfolio Agrárszektor 2019 konferencián adott interjút az agrárszektor.hu-nak.
Az alábbi kérdésekre kerestük a választ:
- Tavaly a legnagyobb agrárintegrátornak számító KITE Zrt. 290 milliárdos forgalmat ért el. Az idén átlépik-e a 300 milliárdos határt?
- A forgalom legnagyobb része az inputanyagok – a vetőmagok, a növényvédő szerek és a műtrágyák – értékesítéséhez kapcsolódik. Itt hogyan nőtt a KITE piaca az idén, és hogyan látja, a hazai gazdálkodók inputanyag-felhasználása miként viszonyul a nyugat-európai szintekhez?
- A KITE a géppiacon egyik élharcosa a precíziós gazdálkodás hazai elterjesztésének. Jövőre, illetve a következő években várható-e újabb forradalmi technológiák megjelenése, illetve a cég a precíziós gazdálkodás területén milyen stratégiát valósít meg?
Cikkünk a témában: https://bit.ly/2RiZuOn
A gyümölcstermesztésben az egyik legnagyobb kockázati tényező a tavaszi fagyokban keresendő.
Amint újra kisüt a nap, érdemes körbejárni a kertet, hogy felmérjük, mely növények igényelnek extra törődést a hidegebb időszak után.
A száj- és körömfájással fertőzött telepen az állatok leöléséről EU-rendelet szól, a szomszédos telepek egészséges állatai esetében a magyar hatóságok döntenek.
Nagy István szerint, ha nem vigyázunk, a teljes magyar állatállomány kipusztulhat a száj- és körömfájás járvány miatt.
A biológiai és kémiai növényvédelem nem zárja ki egymást – a fokozatos átállás és az integráció lehet a fenntartható út.
Végére értünk a beadási időszaknak! A tavalyi év tapasztalatait felhasználva az Arasz komoly segítség volt 2024-ben is az EGN beadás követelményeinek való megfelelésben.
A Glomo Start mIKRo kimondottan fajgazdag inokulálást tesz lehetővé, ugyanis hét különböző gombafaj szaporítóképleteit tartalmazza.