
A tavaszi fagy okozhatja a magyar gyümölcs vesztét? Beüthet a baj idén
A gyümölcstermesztésben az egyik legnagyobb kockázati tényező a tavaszi fagyokban keresendő.
Az adatkezelésről nem sok szó esik az agráriumban, pedig piaci és nemzetgazdasági szempontból hatalmas érték rejlik benne, illetve az egyéni vállalkozások szintjén is komoly előnyökre lehetne az adatokkal szert tenni - mondta Maróti Miklós, az AgroVIR Kft. ügyvezető igazgatója az Agrárszektor 2020 Konferencián. A szakember emellett arról is beszélt, miért lenne fontos, hogy a digitalizáció az agráriumban is nagyobb teret kapjon, és hol tart most Magyarország ezen a téren.
Több videóA gyümölcstermesztésben az egyik legnagyobb kockázati tényező a tavaszi fagyokban keresendő.
Amint újra kisüt a nap, érdemes körbejárni a kertet, hogy felmérjük, mely növények igényelnek extra törődést a hidegebb időszak után.
A száj- és körömfájással fertőzött telepen az állatok leöléséről EU-rendelet szól, a szomszédos telepek egészséges állatai esetében a magyar hatóságok döntenek.
Nagy István szerint, ha nem vigyázunk, a teljes magyar állatállomány kipusztulhat a száj- és körömfájás járvány miatt.
A biológiai és kémiai növényvédelem nem zárja ki egymást – a fokozatos átállás és az integráció lehet a fenntartható út.
Végére értünk a beadási időszaknak! A tavalyi év tapasztalatait felhasználva az Arasz komoly segítség volt 2024-ben is az EGN beadás követelményeinek való megfelelésben.
A Glomo Start mIKRo kimondottan fajgazdag inokulálást tesz lehetővé, ugyanis hét különböző gombafaj szaporítóképleteit tartalmazza.