Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Csütörtök reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, csütörtöki (2023.04.27.) napon.
2023.04.27. csütörtök: Erőteljesebb gomolyfelhő-képződés mellett többórás napsütés valószínű. Számottevő csapadék nem lesz, de kevés helyen jelentéktelen zápor előfordulhat. Az északnyugati szél csak kevés helyen élénkülhet meg.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 13 és 18 fok között ígérkezik. Késő estére 3 és 9 fok közé csökken a hőmérséklet.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Frontátvonulás nem nehezíti a mindennapjainkat, de a magasban hidegebb levegő áramlik a Kárpát-medence fölé.
Fejfájás, migrén, nehézkes gondolkodás, vérnyomás csökkenés előfordulhat az időjárás változásaira különösen érzékenyeknél, ezért a közlekedésben résztvevők fokozottabban figyeljenek!
A következő napon várható időjárás
2023.04.28 péntek: A nap első felében főleg gomoly- és egyre vastagodó fátyolfelhőzet mellett általában többórás napsütés valószínű, majd nyugat felől beborul az ég, és késő délutántól, estétől esőt, záport többfelé okozó csapadékzóna vonulhat nyugatról kelet felé. A déli szél a Dunántúlon többfelé megélénkül. Délutánra 14 és 20 fok közé melegszik fel a levegő.
Friss híreink:
Nagy csavar jöhet a magyar mezőgazdaságban: durva dolog történhet az árakkal
Mind Magyarországon, mind pedig nemzetközi szinten elkezdtek csökkenni a mezőgazdasági termékek árai. Új árszintek van kialakulóban, amelyet még rengetek körülmény befolyásolhat, ám arra mindenkinek számítania kell, hogy ezek rövid távon aligha lesznek sokkal alacsonyabbak a mostaniaknál. Ha azonban nem történik semmi váratlan esemény, a szakértő szerint növénytermesztés és az állattenyésztés árai egyaránt csökkenhetnek. Ez pedig végső soron az élelmiszerek árának csökkenését is maga után vonhatja, bár az egyes állatbetegségek járványszerű felbukkanása sokat ronthat ezen a helyzeten.
Sok magyar gazda fordít hátat ennek a növénynek: pedig óriási biznisz lehet idén
Évek óta csökken a repce vetésterülete Magyarországon, a számítások szerint 2022. őszén mintegy 16 százalékkal kisebb területen vetettek repcét a magyar gazdák, mint 2021-ben, és közel 32 százalékkal maradt el a vetésterület a 2020-as évihez képest. Ez azt jelenti, hogy sokan fel is hagytak a növény termesztésével, az idei év azonban mintha kárpótolni szeretné azokat, akik kitartottak a repce mellett. Az őszi vetés idejére a talajok nedvességtartalma közel megfelelő volt, és bár az enyhe tél okozott némi aggodalmat a gazdák körében, azóta rendeződött a helyzet a földeken. Az Agrárszektor több gazdát is megkérdezett arról, milyen állapotban vannak most az állományok, milyen kezelésekre volt szükség eddig, ahogy arról is - ami talán a legfontosabb -, hogy milyen termés várható idén.
Ez is eljött: olyan dolog történik, ami már évek óta nem volt a magyar földeken
Zajlik az élet a földeken is Magyarországon, elég, ha csak az időjárási körülményekre, a friss vetésekre vagy éppen a nagy port kavaró ukrán gabonára gondolunk. Utóbbi esetében átmeneti importtilalomról döntött a magyar kormány, ami az egész mezőgazdaság és a lakosság számára is fontos lépés volt. Az Agrárszektor most annak járt utána, hogy mi az, ami miatt bizakodóak lehetnek a termelők, valamint annak, hogy milyen hatással lehet az említett tilalom a hazai termelésre.
A Pénzcentrumról és a HelloVidékről ajánljuk:
Bedarált slágertermék tért vissza: nagy dobás vagy ámítás az állami támogatás nélküli LTP?
A lakás-takarékpénztárak 1997 és 2018 között a magyarok kedvelt megtakarítási lehetőségei közé tartoztak. Koncepciójuk alapja az volt, hogy félretett megtakarításunkat az állam egy viszonylag bőkezű támogatással egészítette ki. Négy éve azonban a támogatást megszűntették, így szinte egyik napról a másikra fordultak el az igénylők az ilyen konstrukcióktól, a piac pedig az utóbbi évekre egyszereplősre zsugorodott. Az OTP lakástakarékainak márciusi és az Erste ilyen típusú megtakarításainak májusi újraindulásával azonban talán ismét megélénkülhet a kereslet a konstrukciók iránt. De vajon megérheti-e jelenleg ezekben tartani a pénzünket? A Pénzcentrum ennek járt utána a terméket értékesítő pénzintézetek segítségével.
Hatalmas változás előtt a magyar vidék: erre jobb, ha mindenki időben felkészül
Az utóbbi években egyre nagyobb igény mutatkozik a környezettudatosság és a fenntartható fejlődés iránt, amelynek egyik fontos része az ökológiai gazdálkodás. Hazánkban a vidéki területeken az ökológiai gazdálkodás növekvő tendenciát mutat, mely számos előnyt és lehetőséget rejt magában. Annak érdekében, hogy megismerjük, hogyan alakul az ökológiai gazdálkodás a vidéki Magyarországon, felkerestük Dr. Drexler Dórát, az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKI) ügyvezetőjét, hogy válaszoljon kérdéseinkre.