Olyan dolog történt itthon, aminek csak 2030-ban kellett volna eljönnie

Olyan dolog történt itthon, aminek csak 2030-ban kellett volna eljönnie

MTI
A jelenlegi elszámolási adatok szerint újabb történelmi rekord született, 2024. augusztus 23-án, a 13 órával kezdődő negyedórában 3242 megawattig futott fel az 50 kW feletti napelemes rendszerek összes termelése - tette közzé az Energiaügyi Minisztérium (EM) a Facebook-oldalán hétfőn. Az átviteli rendszerirányító MAVIR friss adatsora szerint 2024 augusztus elejéig összesen 3688 megawattnyi ipari naperőművet helyeztek üzembe Magyarországon, amelynek majdnem 90 százaléka ténylegesen is üzemelt a csúcs negyedórájában.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

Az átviteli rendszerirányító MAVIR friss adatsora szerint 2024 augusztus elejéig összesen 3688 megawattnyi ipari naperőművet helyeztek üzembe Magyarországon, amelynek majdnem 90 százaléka ténylegesen is üzemelt a csúcs negyedórájában. A háztartási méretű és a saját célra termelő létesítményekkel együtt a napelemes beépített teljesítmény már februárban túlnőtte a 2030-ra megcélzott 6000 megawattot, mostanra a 6800 megawattot közelíti - ismertette a tárca.

A 2023-as csúcs (2731 MW) feletti értéket hozó negyedórák darabszáma augusztus végéig 1134-re nőtt. A folyamatos teljesítménybővülés révén tehát idén több mint ezer negyedórában haladta meg az ipari naperőművek termelése a múlt évi rekordot az EM bejegyzése szerint. A jövő a zöldenergiáé. Magyarországon a napenergia aránya az áramtermelésben a világon a harmadik, Európában a második legmagasabb volt tavaly. A napelemes termelés 2023-ban 47 százalékkal, tehát közel másfélszeresére nőtt Magyarországon - közölte a tárca.

Magyarország törvényben megerősített vállalása, hogy az üvegházhatású gázok (ÜHG) kibocsátását 1990-hez képest legalább 40 százalékkal csökkenti 2030-ra. Az előzetes adatok szerint a hazai ÜHG-kibocsátás tavaly az előző évhez mérten jelentős arányban, 9,5 százalékkal mérséklődött. Az 1990-es bázisévhez viszonyítva ezzel összességében 43 százalékos csökkenésnél tartunk, 2023-ban tehát nemcsak elértük, hanem már ebben is túlteljesítettük 2030-as célkitűzésünket - fogalmazott bejegyzésében a minisztérium.

Címlapkép forrása: Getty Images
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?