Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Hiába van fagy és hó, a veteményesről akkor sem szabad elfeledkezni, ha azt szeretnénk, hogy a következő évben is bőséges termésünk és virágunk legyen - írja a balconygardenweb. Nem kell hatalmas dolgokra gondolni, nem kell órákat kint tölteni a hidegben kertészkedéssel, de persze néhány apró teendőt el kell végezni. Ha esetleg már leesett az első hó, akkor mindenképpen vegyük magunkhoz a kabátunkat és a seprűnket, hiszen a hó súlya kárt tud tenni a növényeinkben (és persze az sem jó móka, ha esünk-kelünk az udvarban). A hóseprés mellett pedig az alábbi feladatokat csináljuk meg a nyugodt, békés tél érdekében:
Ne feledkezzünk meg a szerszámainkról sem
Mivel a kerti szerszámainkat egész évben használjuk, a téli időszakra érdemes úgy eltenni őket, hogy tavasszal, mikor újra elővesszük őket, már ne kelljen sokat foglalkozunk velük. Törölgessük át őket, mossuk le a szennyeződéseket és lehetőleg hótól védett helyen tároljuk őket. Ezen kívül ajánlott a pengék élezése és egyes darabok olajozása is.
Mulcsozzunk
A csupasz talaj nem használ a növények számára, erősen ajánlott ilyenkor az összegyűjtött levelekből és ágakból mulcsot készíteni, de akár vásárolhatunk is erre a célra összeválogatott mulcsot. Így megvédhetjük a növényeinket és jó minőségű földet tudunk számukra biztosítani a hidegebb hetek, hónapok alatt is.
Etessük a madarakat
Nagyon fontos, hogy ezekben az időkben ne feledkezzünk meg a természetről, az állatokról sem. Készítsünk házikót, etetőt a madaraknak és tegyünk ki eleséget számukra. Azonban azt tartsuk szem előtt, hogy nagyon nem mindegy, mit adunk oda ezeknek a kis állatoknak. Az alábbi cikkünkben összegyűjtöttük, hogy miket szabad és miket tilos kitenni.
Tisztítsuk meg az ereszcsatornákat
Az őszi levélhullás során a levelekből bőven kerülhet a csatornákba is, amik gátolhatják a víz elfolyását. Ezért takarítsuk ki és távolítsuk el a leveleket, így már szabadon folyhat le a víz, amikor elkezd olvadni a hó.
Takarjuk a növényeinket
Bár sok növény ellenáll a hideg időjárásnak, egy kis extra védelem sosem árthat. A cserepes növényeinket takarjuk le ruhával, zsákvászonnal, valamilyen műanyaggal vagy buborékfóliával. Az is jó megoldás, ha a fázósabb zöldeket bevisszük az otthonunkba, lehetőleg egy olyan szobába vagy térbe, ahol nincsen túl meleg.
Metsszünk!
Itt megfelelő idő ahhoz, hogy a bokrok, fák és cserjék elhullott ágait levágjuk. Ilyenkor könnyebben látható, hogy hol kell metszeni, hiszen kisebb a lombozat vagy éppen nincs is.
Komposztáljunk
Bár a bomlási folyamatok lassulnak télen, ez tény, de ez nem jelenti azt, hogy a hidegebb időben ne lehetne komposztálni. Sőt, kifejezetten ajánlott. Figyeljünk, hogy megfelelő maradékokat és anyagokat tegyünk a halmunkhoz, a melegebb időjárás beköszöntével pedig újból elkezdenek gyorsulni a folyamatok.
Rendeljünk magokat
Mindig érdemes előre tervezni, ezért nyugodtan rendeljük már meg ilyenkor a vetőmagokat. Szánjunk időt a tavaszi kertészkedésre való készülődésre, tárazzunk be a megfelelő magokból, és várjuk a meleg időjárást.