Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Péntek reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, pénteki (2022.03.18.) napon.
2022.03.18. péntek: A kora délelőtti órákig az ország déli felében néhol még zárt lehet a felhőzet, utána fátyolfelhős idő várható szűrt napsütéssel, az ország déli felében gomolyfelhők képződhetnek, arrafelé jelentéktelen szitálás előfordulhat. Helyenként megélénkül a keleti, északkeleti szél.
A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken 7 és 13 fok között alakul.
Késő estére -6 és +3 fok közé süllyed a hőmérséklet.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Nincs fronthatás.
A következő napon várható időjárás
2022.03.19. szombat: Általában derült időre számíthatunk, legfeljebb az Észak-Dunántúlon zavarhatja kevés gomolyfelhő a napsütést. Csapadék nem lesz. A keleti, északkeleti szél megélénkül. Hajnalban általában -7, +1 fokot olvashatunk le a hőmérőkről, a fagyzugokban azonban hidegebb lesz. Kora délutánra 7 és 10 fok közé emelkedik a hőmérséklet.
Friss híreink:
Megkongatták a vészharangot: soha nem látott drágulást hoz 2022 a magyar boltokba
Fel kell készülni arra, hogy még az eddiginél is durvább drágulás jön a magyar boltokban, és sokkal többet fogunk élelmiszerre költeni, mint azelőtt - tájékoztatta az Agrárszektort Kulik Zoltán, a Vitafort Zrt. vezérigazgatója. Elmondta, az elmúlt hetekben elkezdett emelkedni az állattenyésztési termékek ára, és habár a drágulás éppen az utolsó pillanatban indult el az ágazatban, nélküle a termelők és a szektor is tönkrement volna. Mindez azt eredményezi, hogy amíg eddig egy átlagos magyar a fizetése 20 százalékát költötte élelmiszerre, most majd 25-28 százalékot kell hogy költsön. A szakemberrel emellett az orosz-ukrán háború gazdasági hatásairól, a gabonakivitel korlátozásáról, valamint a hazai takarmánygyártók és növénytermesztők kilátásairól is beszélgettünk.
Prémium italról mondanak le a magyarok: pedig ott hever a földeken az alapanyag
Talán nem túlzás azt mondani, hogy a finom, jó minőségű italokat, ha nem is mindenki, de a legtöbben szeretjük. Most, hogy egyre közelebb lépünk a meleg tavaszi, nyári napokhoz, még jobban tud esni egy-egy hűsítő korty. Mi, magyarok számos dologgal büszkélkedhetünk, az almáink is bárhol megállják a helyüket, az ebből készült népszerű ital, az almabor még nem igazán tört be hazánkba az ismert 1-2 nagyobb márkán kívül. Pedig hol máshol lenne érdemes gyártani, ha nem itthon, mikor tele vagyunk az édeni gyümölccsel? Mi lehet az oka annak, hogy a megfelelő alapanyagokkal rendelkezünk, az említett cidert szívesen vesszük le a boltok polcairól, ám ennek ellenére sem nőtte még ki magát a hazai cider készítés? Ezeknek próbált meg utánajárni az Agrárszektor.
Aggasztó hírek érkeztek az ukrán földekről: veszélyben az ország mezőgazdasága
A háború sújtotta Ukrajna gabonaexportjának nagy része megszűnhet idén, ez pedig komoly élelmezési problémákhoz vezethet. Az ING Bank és Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának (USDA) becslései szerint idén Ukrajna adta volna a világ búzaexportjának 12 százalékát, a kukoricatermelésnek pedig közel az egyötöde származna ebből az országból. A szakértők most attól tartanak, hogy az orosz-ukrán háború a termelést, mind az exportot tönkre fogja tenni.