Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Péntek reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, pénteki (2022.11.18.) napon.
2022.11.18. péntek: Estig túlnyomóan borult időre van kilátás, és délnyugat felől egyre többfelé várható eső, zápor, ami este az északi hegyekben, késő estétől Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye északi felén havazásba vált át. Eközben estétől nyugat felől eláll az eső, és a felhőzet is felszakadozik. A Dunántúlon északnyugatira, a keleti részeken északkeletire fordul a szél, amely napközben élénk, a nap második felében északkeleten erős lesz.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 5 és 11 fok között valószínű. Késő estére 0 és +8 fok közé csökken a hőmérséklet.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket terheli meg különösképpen. Legáltalánosabb panaszként fejfájás, migrén jelentkezhet.
Az idegrendszer ingerlékenysége gyakran csökken ilyen időjárási helyzetekben, ezért a reflexidő megnyúlhat, a cselekvési reakció késhet, emiatt a közlekedésben résztvevőktől fokozott figyelem szükséges.
A következő napon várható időjárás
2022.11.19 szombat: Átmenetileg egyre több helyen vékonyodik, szakadozik, majd ismét vastagszik a felhőzet. A délutáni óráktól főleg hazánk déli felén ismét többfelé eleredhet az eső. Estétől nyugaton havas eső, a hegyekben hó is hullhat. Az északi, északkeleti szél időnként megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +9 fok között alakul, északkeleten lesz a hidegebb.
Friss híreink:
Fillérekért is vehetsz földet ezen a magyar vidéken: ennyiért árulnak egy hektárt
Már több mint egy évtizede drágulnak folyamatosan a termőföldek Magyarországon. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján a 2009-től 2021-ig tartó időszakban mintegy 3,8-szorosára nőtt a szántó besorolású termőföldek átlagára, míg a bérleti díjuk több mint 2,8-szorosára emelkedett. A legdurvább áremelkedés a gyepek, szántók és gyümölcsösök földforgalmi átlagárában és éves bérleti díjában volt megfigyelhető. Ha a 2020 és 2021 közötti drágulást nézzük, akkor a földforgalmi átlagárak tekintetében az erdők, a gyepek és a szőlők ára emelkedett a legjobban, a bérleti díjak esetében pedig a szántók, a szőlők és a gyepek drágultak meg a leginkább.
Mit tehet az agrárium az energiaválság ellen? - Választ kaphat az Agrárszektor Konferencián
Komoly hatást gyakorolnak a rendkívüli gazdasági és piaci változások a mezőgazdasági inputpiacokra, ezért a műtrágya-, a vetőmag- és a növényvédőszer-felhasználásban jelentős drágulással szembesülnek a hazai ágazati szereplők. A Portfolio Csoport november 30.-december 1-i siófoki Agrárszektor Konferenciája részletesen foglalkozik azzal, milyen inputpiaci változásokra számíthatunk jövőre és hosszabb távon, illetve a mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalkozások hogyan védhetik ki az energiaválság kedvezőtlen következményeit.
Kegyetlenül megdrágult ez az élelmiszer itthon: mégsem elégedettek a termelők
Mint minden élelmiszernek, a méznek is jelentősen megnőtt az ára az utóbbi időszakban. A boltokban méregdrágán, 5-6-7 ezer forintokért árulják a mézet, de a piacokon is 2-3-5 ezer forintba kerül az egyes mézfajták kilója. Az akácméztermés idén meglehetősen jól sikerült, a többi mézelő növénynél azonban rendkívül sokat számított, hogy az ország mely tájegységét néztük. Mert míg a Dunántúlon az utóbbi évek legjobb méztermése született, az ország keleti felében az aszály alaposan keresztülhúzta a méhészek számításait. Az elszálló előállítási költségek mellett az alacsony átvételi árak és a lényegében nem létező felvásárlás is borzolja a magyar méhészek kedélyeit.