Itt a tél: hajnalban mínusz 10 fokot is mértek idehaza

Itt a tél: hajnalban mínusz 10 fokot is mértek idehaza

MTI
Az idei ősz leghidegebb reggelén a Nógrád vármegyei Zabarban mínusz 10,5 Celsius-fokot mértek vasárnap, ennél alacsonyabb hőmérséklet eddig nem fordult elő a szezonban - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

Mint írták, a Kárpát-medencét elárasztó hideg, sarkvidéki eredetű légtömeg hatását szombaton lehetett először érezni. A hőmérséklet már csak 2 és 8 fok közé emelkedett kora délutánra, de a hőérzeten sokat rontott az északnyugati szél, amely főleg a Dunántúlon volt erős, viharos.

Vasárnap reggelig főként a Dunántúlon, illetve a Tisza vonalának környékén alakultak ki elszórtan záporok, egyre inkább szilárd halmazállapotban, sőt vasárnap reggelre egyes helyeken centiméterekben mérhető hóréteg is kialakult - írták. A bejegyzéshez készített infografika szerint Kékestetőn 4 centiméter volt a hó vastagsága vasárnap reggel.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Tavasz lesz a jövő héten
Növény

Tavasz lesz a jövő héten

Az enyhe, tavaszias idő a jövő héten is folytatódik, a borús hétfő után napsütéses időszak következik.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?