Változások a KITE menedzsmentjében

agrarszektor.hu
Szabó Levente váltja Búvár Géza eddigi vezérigazgatót a legnagyobb hazai agrárintegrátori vállalatnak számító nádudvari KITE Zrt. élén - jelentette be a vállalat. A társaság - a "fiatalítás jegyében" - szinte teljes egészében lecserélte és átszervezte vezérkarát. Az OTP Bank érdekeltségi körébe tartozó cég az idén várhatóan 10 százalékkal nagyobb forgalmat ér el a 205 milliárd forintos tavalyinál.

Jövő héten ismét együtt a hazai agrárszakma az Agrárszektor konferencián Siófokon!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Nagy István, Áder János, Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

 

Válaszokat akar a hazai agrárszektor legégetőbb kérdéseire? Jelentkezzen most kétnapos agrárkonferenciánkra!

A vezérigazgatói székben az indokolta a változtatást, hogy a posztot eddig betöltő Búvár Géza nyugdíjba vonul. A helyére kinevezett, 35 éves Szabó Levente 2002-től dolgozik a KITE-nél, és már végigjárta a teljes ranglétrát. Pályafutását alközponti kockázatkezelőként kezdte, majd kockázatkezelési igazgató helyettes, agronómiai üzletkötő szaktanácsadó és régióigazgató is volt, tavaly januártól pedig a KITE agronómiai kereskedelmi vezérigazgató helyetteseként dolgozott.

A cég igazgatóságának döntése szerint a vezérigazgató váltás mellett szinte teljesen kicserélődik, illetve átalakul a vállalat irányítása. Már novembertől megszűnik az eddigi gazdasági, illetve finanszírozási vezérigazgató helyettesi poszt, amelyet Koczka László, illetve Mádi Zoltán töltött be. A jövő márciustól pedig az üzemeltetési-közgazdasági vezérigazgató helyettesi posztot szüntetik meg, amelyet most Tóth Imre tölt be.

A KITE Zrt. így hosszabb távon egy vezérigazgatóval és három - műszaki, agronómiai-kereskedelmi és pénzügyi - vezérigazgató helyettessel működik tovább. A műszaki szolgáltatásokért és a műszaki kereskedelemért felelős vezérigazgató helyettesi poszton az igazgatóság most megerősítette Orcsik Gábort, aki szintén 2002-ben került a céghez. A 40 éves szakember korábban területi műszaki igazgatóhelyettesként és régió műszaki kereskedelmi igazgatóhelyettesként is dolgozott. Az agronómiai inputok és a terményekért felelős kereskedelmi vezérigazgató helyettesi poszton a 41 éves Márvány Attilát választották Szabó Levente utódjául. Ő 2001-től dolgozik a KITE-nél, az utóbbi években pedig igazgatóként a terménykereskedelemért volt felelős. Az összevont, illetve újonnan létrehozott pénzügyi, számviteli és üzemeltetési területet vezérigazgató helyetteséül Kotormán Mihályt nevezték ki, aki 2003-tól dolgozik a vállalatnál. A 43 éves szakember közgazdasági igazgató helyettesként lépett be, majd számviteli igazgató helyettesi beosztásban tevékenykedett.

"Bizonyították lojalitásukat"

A mostani személyi döntések összefüggésben állnak azzal, hogy a menedzsmentben új, fiatal korosztály vált meghatározóvá, akik az elmúlt években már "bizonyították rátermettségüket és lojalitásukat"- áll a cég közleményében. A várakozások szerint az új vezetők zökkenőmentesen tudják átvenni az irányítási feladatokat, és biztosíthatják a folyamatosságot a cégnél.

A közlemény szerint a tapasztalatok azt mutatják, hogy a tavalyi tulajdonosváltása után a KITE piaci pozíciói nem romlottak. Mint ismert, a vállalatot a Bige László tulajdonában lévő péti Nitrogénművek Zrt. akarta megvásárolni, de a cég végül a Csányi Sándor elnök-vezérigazgató irányítása alatt álló OTP Bank érdekkörébe került. A közleményből kiderül, hogy az igazgatóság elnöke továbbra is Guba Sándor marad, aki tavaly több tízmilliárd forintért egy személyben vásárolta fel a KITE-t az egyik leggazdagabb magyarnak tartott Bige László elől, majd idén februárban az OTP Bank 46,69 százalékos, közvetett kisebbségi tulajdont szerzett a cégben.

A KITE az idén növelte is piaci részarányát a kertészeti termékek, a növényvédő szerek, a mezőgazdasági gépek és alkatrészek, a terményforgalmazás és a nyári vetőmagok piacán, így az előzetes kalkulációk szerint év végére várható nettó árbevétele "10 százalék feletti mértékben" meghaladja majd a 205 milliárd forintos tavalyit.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?