Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az erdélyi közéleti portál cikkében idézi az Országos Állategészségügyi Hatóság (ANSVSA) augusztus végén közzétett jelentését, mely szerint 62 fertőzött juh- és kecskeállományban mutatták ki a kiskérődzők pestisét. A kór megjelenése óta több mint 200 ezer állatot érintett. A legfertőzöttebb térség a Duna-deltát is magában foglaló Tulcea megye, de Konstanca, Temes és Ialomita megyében is jelen van a betegség.
A lap emlékeztet: bár a kiskérődzők pestisének terjedése lelassult, súlyos következményekkel jár a romániai juhászatra. A dél-romániai juhtartó gazdák egy csoportja hétfőn a kormánypalota előtt tüntetett, kérve, hogy a kormány dolgozzon ki átfogó támogatási tervet az ágazat megmentése érdekében. A kór miatt ugyanis jelentősen csökkent az állatok felvásárlási ára.
Marcel Ciolacu kormányfő az ágazat képviselőivel folytatott megbeszélés után közölte: számos gyors intézkedésben állapodtak meg a gazdákkal a kór terjedésének feltartóztatása érdekében, de ezeket nem részletezte. Csutak Nagy László helyettes államtitkár, az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) alelnöke a lapnak elmondta: a romániai juhexport továbbra is működik a konstancai kikötőből. A felvásárlás azon térségekben zajlik, ahol nincs a kór miatt foganatosított intézkedés, és az importáló országok által kért teszteket is elvégzik. A konstancai kikötőből Jordániába és Szaúd-Arábiába hajózzák be az élő állatokat, és onnan szállítják tovább más arab országokba.
Az államtitkár közölte: Tulcea, Konstanca, Ialomita és Temes megye után az ezekkel szomszédos Galac, Braila, Calarasi és részben Krassó-Szörény megyében is megszorító intézkedéseket vezettek be.