Ömlik az import paradicsom az ukránokhoz: gondban vannak a termelők
A Törökországból érkező import és a meglehetősen lanyha kereslet nyomja lefelé az árakat.
A Törökországból érkező import és a meglehetősen lanyha kereslet nyomja lefelé az árakat.
Új paradicsomvírus fenyegeti az európai termelést, és piacképtelenné teheti a paradicsomtermést.
Görögországban komoly gondban vannak a krétai paradicsomtermesztők, és ezen az alacsony felvásárlási árak sem segítenek.
A fürtös paradicsom belföldi hajtatása 2023 óta megszűnt, Lengyelország az importra hagyatkozik, ami az idén jelentős áremelkedést mutat a korábbi évekhez képest.
Az előző hetekben felgyorsult import miatt túlkínálat alakult ki, ezért több felvásárló későbbre halasztotta újabb rendeléseit.
A paradicsom barna termés-ráncosodást okozó (ToBRFV) károsító az uniós vizsgálatköteles nem-zárlati károsítók (RNQP) közé került.
A spanyol mezőgazdasági minisztérium közlése szerint szeptember és november folyamán 28%-kal nőtt az Európába behozott paradicsom volumen az előző évhez képest.
Az ukrán üvegházi paradicsom ára az elmúlt héten 10%-kal emelkedett a kínálat csökkenése miatt.
Az áresés oka az olcsó török import és a belföldi áruval kapcsolatos minőségi aggályok, de még mindig rekord szinten alakul a nagybani piaci átlagár.
A tavalyihoz igen hasonló forgatókönyv szerint alakul a paradicsom ára a lengyeleknél, középtávon az import csökkentheti majd az árakat.
Az utóbbi 7 év legmagasabb paradicsomárai alakultak ki Ukrajnában a szűkös kínálat és az erős kereslet miatt.
Az előző években tapasztaltnál jóval többe kerül Hollandiában a paradicsom, még a január eleji mérsékelt áresés ellenére is.
Évről évre új vírusok jelennek meg, így paprikában, paradicsomban és uborkában is, ami további jelentős terméskiesést tud okozni a klímaváltozás mellett.
Az AMITOM régióban több helyütt is meggyűlt a baja a paradicsomtermesztőknek az időjárással.
Íme hát néhány fontos lépés és tanács a paradicsom és a paprika júniusi növényvédelméhez.
150 milliárd euró a paradicsom termelési értéke, egyike a világ legnagyobb mennyiségben feldolgozásra termesztett zöldségeinek.
10-15 százalékkal a tavalyi szint alatt alakul a paradicsom ára Hollandiában, ráadásul az import is erősen jelen van.
2013 és 2022 között Marokkó 61,7 százalékkal növelte a paradicsomexportját az EU-ban.
Az októbertől márciusig terjedő időszakban érkezik a 20 ezer tonna import paradicsom java Magyarországra.
A tojáshéjat számos módon felhasználhatjuk a kertünkben is, éppen ezért ne dobjuk ki a kukába.
A gyümölcstermesztésben az egyik legnagyobb kockázati tényező a tavaszi fagyokban keresendő.
Amint újra kisüt a nap, érdemes körbejárni a kertet, hogy felmérjük, mely növények igényelnek extra törődést a hidegebb időszak után.
A száj- és körömfájással fertőzött telepen az állatok leöléséről EU-rendelet szól, a szomszédos telepek egészséges állatai esetében a magyar hatóságok döntenek.
Nagy István szerint, ha nem vigyázunk, a teljes magyar állatállomány kipusztulhat a száj- és körömfájás járvány miatt.
A biológiai és kémiai növényvédelem nem zárja ki egymást – a fokozatos átállás és az integráció lehet a fenntartható út.
Végére értünk a beadási időszaknak! A tavalyi év tapasztalatait felhasználva az Arasz komoly segítség volt 2024-ben is az EGN beadás követelményeinek való megfelelésben.
A Glomo Start mIKRo kimondottan fajgazdag inokulálást tesz lehetővé, ugyanis hét különböző gombafaj szaporítóképleteit tartalmazza.