Egyre több ilyen ragadozó van Oroszországban: mi történik itt?

Egyre több ilyen ragadozó van Oroszországban: mi történik itt?

MTI
Az elmúlt 12 évben megduplázódott, és ezzel megközelítette a 750 példányt az Oroszországban vadon élő szibériai tigrisek száma.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

A szibériai tigrisek, vagy más néven amuri tigrisek populációjának gyarapodásáról Vlagyimir Putyin orosz elnök számolt be nemrég a Vlagyivosztokban megrendezett 2. Nemzetközi Tigrisvédelmi Fórum megnyitóján levetített videóban. A szibériai tigris több országban számít veszélyeztetett fajnak, bár populációja az elmúlt években 40%-kal nőtt. A ragadozó nagymacskára azonban továbbra is nagy veszélyt jelent az orvvadászat.

Az orosz elnök a 12 évvel ezelőtti szentpétervári "tigriscsúcsra" emlékeztetve felidézte, hogy Oroszországban akkoriban még mintegy 390 kifejlett példányt tartottak számon, de azóta az állatok védelmének köszönhetően csaknem megduplázódott az állomány. Vlagyimir Putyin hozzátette, hogy Indiában, Nepálban, Bhutánban és Kínában is örvendetesen gyarapodik a tigrispopuláció. Az orosz elnök hangsúlyozta, hogy a tigrisek védelmében még sok a tennivaló, egyebek mellett a természetvédelmi területeken őrzött védőzónákat akarnak kialakítani számukra.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?