Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Alapvetően átalakítja a kiskereskedelmi szektort az törvénymódosítási tervezet, amely többszörösére növelné az élelmiszerláncokra kivetett, úgynevezett élelmiszerlánc-felügyeleti díjat 2015-től. A SPAR Magyarország esetében például e díj több mint 30 szorosára emelkedne a jövő évtől, ezért a cég a piaci átrendeződés mellett az élelmiszerárak emelkedését és munkahelyek megszűnését sem tartja kizártnak. A SPAR most Magyarország ötödik legnagyobb munkáltatója, és a cég 14 ezer embernek ad munkát. A hazai vállalat az osztrák SPAR-csoport része, amelyet tulajdonosi családok irányítanak, így a csoport nem minősül multinacionális cégnek - hangoztatja a SPAR Magyarország, amely a jövő héten rendkívüli sajtótájékoztatón ismerteti hivatalos álláspontját az ügyben.
Mint ismert, a parlamenthez benyújtott adómódosító csomagból derült ki, hogy a kormány sokszorosára kívánja növelni a kiskereskedők élelmiszerlánc-felügyeleti díját. Az agrarszektor.hu kérdéseire sem a díjat beszedő Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), sem a Nemzetgazdasági Minisztérium nem nyilatkozott az ügyben. Zsigó Róbert, a Földművelésügyi Minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára viszont szeptemberben még úgy foglalt állást, hogy egyik piaci szereplő élelmiszerlánc-felügyeleti díja sem növekszik 2015-ben.
A díj mértéke - amelyet a termelőknek, a feldolgozóknak és a kereskedőknek egységesen meg kell fizetniük - most az éves árbevétel 0,1 százalékát teszi ki. A kormány elképzelései szerint viszont a díj árbevételtől függő, sávos mértékben akár 6 százalékra is emelkedhetne, amely az OKSZ szerint összességében 25-30 milliárd forintos többletterhet okozna a kereskedelmi szektorban. Az OKSZ nem tartja kizártnak azt sem, hogy az élelmiszerláncok a díjemelés nyomán az olcsóbb importélelmiszereket részesítik előnyben, és veszélybe kerülhetnek az agrártárcával kötött korábbi megállapodások is.