Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Egyebek között liszttel, cukorral, étolajjal, kávéval és húsokkal követtek el adóvisszaéléseket egyes elkövetők a 2011 óta felderített ügyekben, amelyek kapcsán a NAV pénzügyi nyomozói mintegy 400 eljárást indítottak és 86 milliárd forintnyi áfacsalást tártak fel - derül ki a hivatal közleményéből. A NAV az ellenőrzésekkel többször megakadályozta, hogy emberi egészséget veszélyeztető élelmiszerek kerüljenek az üzletek polcaira. Például hűtés nélkül szállított nyers hús, magyar árunak feltüntetett lengyel paradicsom, hűtés nélküli kamionban hordóban szállított feltört tojás akadt fenn a NAV és a Nemzeti Élelmiszer-biztonsági Hivatal (Nébih) közös ellenőrzésein.
A szervezet szerint a január elsejétől bevezetett új ekáerben az élelmiszerekre szigorúbb szabályok vonatkoznak, így mostantól az ellenőrzések hatékonysága javulhat. A kockázatos élelmiszereknél például a 200 kilogrammnál nehezebb, illetve adó nélkül 250 ezer forintot meghaladó értékű szállítmányokra is ekáer-számot kell kérni, függetlenül attól, milyen járművel szállítják azokat. Kockázatos élelmiszernek minősülnek többek között a friss, hűtött vagy fagyasztott húsfélék, a húskészítmények és a halak, a tej, a tejtermékek, a tojás, a méz, a zöldségfélék, a gyümölcsök, a kávé, a bors, a paprika, a rizs, a hajdina, a liszt, a cukor, az olaj és a margarin.
Az élelmiszerek esetében a Nébihnél be kell jelenteni az első magyarországi tárolási helyet és az azt üzemeltető élelmiszer-vállalkozót. A kockázatos élelmiszerek és termékek után február 1-jétől úgynevezett kockázati biztosítékot is fizetni kell. Az ekáer-rendszer az élelmiszerlánc-felügyeleti hatóság hatáskörébe tartozó termékek esetén kizárólag az élelmiszerlánc-felügyeleti információs rendszer azonosítóval rendelkező ügyfelek szállítmányához ad számot - áll a NAV tájékoztatásában.