Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Egyenesen "vadkacsának" minősítette Orbán Viktor kormányfő a Népszava kérdésére azokat a sajtóértesüléseket, amelyek szerint Fazekas Sándor menesztésére készülne. Előzőleg az új közéleti-kormányközeli lap, a Napi Gazdaság írt a földművelésügyi miniszter várható felmentéséről.
Ha a mezőgazdaság mutatóit nézzük, a miniszterelnök nem lehet elégedetlen Fazekas Sándorral, mivel az agrárium kibocsátása bővül és az ágazat az utóbbi időben a GDP-növekedésben is meghatározó szerepet tölt be. Más kérdés, mennyire tekinthető ez agrárpolitikailag megalapozott, stabil növekedési pályának, illetve mennyire tudható be a növénytermelés számára kedvező időjárásnak, mint ahogy utóbbi tényezőt sokan meghatározóbb jelentőségűnek tartják. Egyelőre azonban a makrogazdasági adatok a miniszter mellett szólnak, bár ma az látszik valószínűbbnek, hogy a tavalyi rekord közeli mezőgazdasági termésmennyiségeket nehéz lesz megismételni, netán fokozni 2015-ben.
Az agrárminiszter számára ma elsősorban a brókerbotrány okozhat igazi kellemetlenséget, mivel az ügyben a stratégiai állami árukészletezéssel foglalkozó TIG Tartalékgazdálkodási Nonprofit Kft. is érintett, ahol a Földművelésügyi Minisztérium gyakorolja a tulajdonosi jogokat. A Hungária Értékpapírnál több mint 400 millió forintnyi TIG-befektetés ragadt benn, és ma úgy tűnik, ez a közpénz el is veszett.
Egyelőre nem világos, miért tarthatott közpénzt a TIG a Hungária Értékpapírnál, illetve az agrártárca vezetése miért nem von(at)ta azt vissza a brókercégtől. Fazekas Sándor mindenesetre az ügy tisztázására rendkívüli vizsgálatot indított, amely még nem zárult le. Az eddigi információk arra utalnak, hogy a minisztérium a vizsgálattal a TIG menedzsmentjére, illetve felügyelő bizottságára igyekszik hárítani a közpénzek elbukása miatti felelősséget.