Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Beleegyezett abba a napokban a Bayer német vegyipari cég, hogy mezőgazdasági üzletágának további részeit értékesítse a szintén német BASF vegyipari vállalatnak - írja a www.bloomberg.hu. A BASF így 1,7 milliárd euróért megszerzi a Bayer zöldségvetőmag üzleteit, néhány vetőmagkezelési eljárást, illetve a búzahibridekről, a herbicidekről és a digitális gazdálkodásról szóló kutatási projekteket.
Az üzlet célja, hogy a Bayer 2018 második negyedében lezárhassa a Monsanto hosszú ideje húzódó, 66 milliárd dolláros megvásárlását. A BASF-nek eladott üzletágakkal a Bayer-Monsanto üzlet megfelelhet az Európai Unió és a szabályozó hatóságok követelményeinek.
Ahogy az agrárszektor.hu korábban már megírta, a Bayer a Monsanto-felvásárlás kapcsán 2017 októberében már aláírt egy megállapodást a BASF-fel, amelynek keretében 5,9 milliárd euróért elad bizonyos Crop Science üzletágakat a BASF-nek. A már eladott eszközök között megtalálható a Bayer globális glufozinát-ammónium részlege és lényegében a vállalat összes szántóföldi vetőmaggal foglalkozó üzletága, illetve az ehhez kapcsolódó kutatás-fejlesztés is. 2018 márciusában azonban a Bayer további kizárólagos tárgyalásokat folytatott a német versenytárssal a zöldségvetőmag üzletágak értékesítéséről is, és a megállapodás a két vállalat között a napokban hivatalosan is létrejött. Ezzel az üzlettel 7,6 milliárd euróra emelkedett azon üzletágak együttes értéke, amelyeket a BASF a Bayertől megvásárolt.
A BASF-nek eladott Bayer üzletágak körülbelül 4300 embert foglalkoztatnak. A BASF ígéretet tett arra, hogy az üzlet lezárása után legalább három évig megtartja az összes állandó munkahelyet.
Miután az amerikai DuPont összeolvadt tavaly a szintén USA-beli Dow Chemicallal, valamint a ChemChina megvásárolta a Syngenta-t, a Bayer-Monsanto üzlet az utolsó a három nagy mezőgazdasági fúzióból, amelyek átalakíthatják a globális gazdálkodást. A BASF nem vett részt a legnagyobb mezőgazdasági inputanyaggyártó cégek átalakulásában, de azzal, hogy jelentős üzletágakat vásárolt meg a Bayertől, komoly versenytárssá lépett elő a piacon.