Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Egy zárt agráros Facebook-csoportban szúrtunk ki egy sokak szerint hatékony módszert, amellyel fel lehet venni a harcot a poloskák ellen. Egy kerttulajdonos osztotta meg tapasztalatait, miszerint tavaly megfigyelte, hogy a sokáig virágzó koriander mágnesként vonzotta a kártevőt, így nem a hasznos zöldséget vagy gyümölcsöt pusztította. Egy másik kertész szerint a zöldbab is kitűnő csalinövény, paradicsom mellé ültetve ugyanis inkább a babot választották a poloskák. Tény, hogy ilyenkor választanunk kell, melyik zöldséget áldozzuk be a pusztulás oltárán.
Az agrárszektor.hu korábban már több olyan módszerről is beszámolt, amelyek beváltak a kertészeknél a poloskák ellen. Egyik ilyen volt a búza, van aki szerint ugyanis néhány szál búzával kitűnően távol lehet tartani a poloskákat a kerttől, mert a kártevő így inkább a kalászoló zöld gabonát szivogatja a zöldségek és gyümölcsök helyett. Ehhez elég mindössze néhány szem búzát elültetnünk a kertben négyzetméterenként, és a tapasztalatok szerint a növényeket alig éri majd kár. Ugyanebben a csoportban találtunk két újabb növényt is, amely a kertészek szerint ugyanúgy működik mint a búza. Az egyik ilyen a szőrös disznóparéj, amely például a paradicsomok közé ültetve kitűnően távol tartja a poloskákat. A másik növény a csalán, a tapasztalatok szerint ugyanis a virágzatát nagyon szereti a kártevő.
Volt olyan, akinél a fátyolfóliából varrott zsák vált be a poloskák ellen, ezeket tette ugyanis az éppen termést hozó zöldségek köré, mint a paradicsom vagy a paprika. A tapasztalatok szerint a zöldségek így is tökéletesen megérettek, a kártevők pedig a zsákon kívül ragadtak.
A poloskák ellen egyébként nagyon nehéz védekezni az utóbbi években ugyanis egyre több lett a tápnövényük. Habár a mezőgazdaságban és kiskertekben engedélyezett rovarölő szerek mindegyike végez a kártevővel, komoly gondot jelent, hogy a táplálkozó lárvák a termések érésekor jelennek meg, ilyenkor azonban már ügyelni kell az élelmezés-egészségügyi várakozási idő betartására is.