Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az aloe verát nemcsak szobanövényként hasznosíthatjuk, de kitűnően alkalmazható gyökereztető hormonként is. Ráadásul így fillérekből készíthetünk növényeink számára növekedésserkentőt, és a bolti, szintetikus szerek helyett környezetbarát módon gyökereztethetjük kedvenceinket - írja a balconygardenweb.com.
Mi az a gyökereztető hormon és mi a jelentősége?
Gyökereztető hormont a legtöbben a növények szaporítása során használnak azzal a céllal, hogy segítsék a gyökérképződést, illetve a növények növekedését, emellett védjék a őket a különböző gombás és baktériumos megbetegedésektől. Ezt a növekedésserkentő hormont szárról történő szaporítás és oltás során is érdemes használni, ráadásul segít abban, hogy a szaporítás, illetve ültetés ne érje sokként a növényeket.
Az aloe vera, mint gyökereztető hormon
Az olyan gyökereztető hormonok, mint például az aloe vera, azért jó választás, mert költséghatékony és környezetbarát alternatívát jelentenek a bolti, szintetikus növekedésserkentőkkel szemben. Az aloe vera emellett A-, C-, E- és B2-vitamint, magnéziumot, aminosavakat, kalciumot, cinket, ásványi anyagokat és enzimeket is tartalmaz, amelyek mindegyike segíti a gyökérfejlődést, a sejtek megerősödését és a növények növekedését is. Az aloe vera mindezeken kívül acemannánt is tartalmaz, ami egy antibakteriális, gomba- és vírusölő tulajdonságokkal rendelkező vegyület, így megvédi a növényeket a különböző gombáktól és penészektől.
Az eljárás:
- Késsel vágj ki egy friss, egészséges levelet az aloe vera növényből, és és nyerd ki a belsejéből a gélt.
- Ha megvan a gél, mártsd bele a dugványok alsó részét, és így tedd őket a táptalajba. Amennyiben szükség, keverd össze a gélt 1:1 arányban vízzel, és permetezd be az így kapott eleggyel a növény vágott részeit.