Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Fokhagyma, porszívó, ecet, szúnyogháló, esetleg rovarirtó: ez csak néhány házi praktika, amivel elvileg távol tarthatjuk az otthonunktól poloskákat. Míg a mezőgazdaságban növényvédő szerekkel lehet védekezni a poloskák ellen, a lakások esetében a leghatásosabb védelmet a jól záró nyílászárók és a jól felszerelt, ép szúnyoghálók adhatják. Ha ennek ellenére mégis bejut a lakásba a poloska, porszívóval érdemes befogni - írta meg a HelloVidék a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal közlése alapján.
Amíg a poloskák elleni védekezés ideje a mezőgazdaságban tavasztól őszig tart, házaink és lakásaink védelmét ősztől tavaszig kell biztosítanunk, ugyanis a büdösbogarak igyekeznek meleg és száraz helyekre húzódni a téli időszakban. És ilyenkor nincs melegebb és szárazabb hely a házaknál, ahol ráadásul még élelmet is lehet találni, ugyebár. Ha nem figyelünk, és a lapos, pajzsszerű ízeltlábúak bejutnak az otthonunkba, azzal egy hosszú és keserves háborúban találhatjuk magunkat, ezért a legjobb - és ebben minden szakember egyetért -, ha már eleve esélyt sem adunk a rovaroknak a bejutásra.
A PestWorld gyűjtése szerint az első és legfontosabb tennivalók az esetleges bejutási pontok felderítése és elzárása. Ezek lehetnek repedések a falon, hiányzó szigetelés a nyílászáróknál vagy épp kilyukadt, régi szúnyogháló az ablakokon. Minél hamarabb kijavítjuk ezeket, annál kisebb az esélye, hogy a poloskák nálunk fognak összegyűlni. További fontos tanács a külső világítás lekapcsolása, valamint a sötétítőfüggönyök összehúzása és a redőnyök leeresztése sötétedés után, hiszen sok más rovarhoz hasonlóan a poloskákat is vonzza a fény. Ha az udvarunkon tűzifát tárolunk, az legyen a háztól legalább 20 lépésnyire és egy legalább 10 centiméter magas platformon, hogy a büdösbogarak ne tudjanak megbújni a fahasábok között. A rendszeres és gyakori takarítás és porszívózás, a lakásban a rovarok számára szabadon hozzáférhető élelemforrások megszüntetése szintén rengeteget segíthet a poloskák ellen. És amit nem szabad elfelejteni, hogy mi magunk is behurcolhatjuk a rovarokat a lakásba, ezért mielőtt belépnénk az otthonunkba, mindig vizsgáljuk meg a kabátunkat, táskánkat, nincs-e rajta potyautas.
A pests.org tanácsai között szerepel, hogy tapossunk el néhány poloskát a ház körül, mert a szag, amit ilyenkor kibocsátanak, riasztóként szolgál a többi poloska számára, így azok nem jönnek majd a ház közelébe. A poloskákat vonzza a sárga szín is, ezért az is hasznos lehet, ha a kertünkben a sárga színű virágokat hozó növényeket a háztól távolabb ültetjük. De ugyanezt a hatást elérhetjük néhány búzaszemmel is, amit a kertünk különböző pontjain ültetünk el. Az oldal emellett említ két házilag is elkészíthető keveréket, ami mindkettő hatékony lehet a rovarok távoltartásában, ráadásul kül- és beltéri használatra is alkalmasak. Az egyik egy rész vízből, egy rész mosogató szerből és egy rész levendulaolajból áll, a másik pedig egy palack forró vízből, amiben jól elkeverünk két teáskanál neem (vagy más néven margosa) olajat. Ezek aztán egy permetező flakonba átöntve már ki is juttathatóak a növényekre és azokra a területekre, ahol a poloskák gyűlni szoktak. Sokan esküsznek még a vizes törülközős módszerre is, ami szintén alkalmazható lakáson belül és kívül is. Egy nedves törülközőt felakasztunk valahová, majd amikor a poloskák rátelepednek, óvatosan leszedjük onnan, és alámerítjük szappanos vízbe.