Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
1. Saláták
Ha nagyon gyorsan növő zöldséget szeretnénk ültetni, akkor az egyik legjobb megoldás a különböző salátafélék. Nem csak nagyon egészségesek, de folyamatosan szüretelhetjük róluk a leveleket, és sokáig friss zöldséggel látnak el minket - írja a balconygardenweb.com.
2. Rukkola
A rukkola egy nagyon gyorsan növő levélzöldség, az első betakarításig mindössze 20-21 napot kell várnunk. Az ablakban egy nagyobb cserépben tartva sokáig ellátnak minket zölddel, és ehhez mindössze elegendő fényre és nedvességre van szükségük.
3. Spenót
A spenót azon zöldségek egyike, amelyeket árnyékban és napfényben egyaránt lehet termeszteni. Könnyen növekszik cserépbe, de akár beltérben is ültethetjük egy naposabb ablakpárkányon tartva. Ha cserépbe ültetünk spenótot, akkor mindössze arra figyeljünk, hogy legalább 15-20 centiméter mély legyen az edényünk, és mindig használjunk szerves anyagokban gazdag földkeveréket.
4. Retek
A retek az egyik leggyorsabban növekvő zöldség, ráadásul cserépben is könnyen termeszthető. Körülbelül 12 centiméter mély cserépbe ültessük, és néhány héten belül már készen áll majd növényünk a betakarításra.
5. Zöldhagyma
A zöldhagyma nagyon egyszerűen termeszthető kis helyen is, mint például egy ablakpárkány, mert szűk helyről is ellát majd minket elegendő zölddel. A zöldhagyma szárát már 3-4 hét után lehet szedni.
6. Zöldborsó
A zöldborsó már az ültetés után 2 hónappal betakarítóható. Ráadásul ha megfelelő fajtát választunk, és a termesztési körülmények is optimálisak, akkor zöldborsót még cserépben is tudunk nevelni, akár a teraszon is.
7. Kelkáposzta
Sokan nem is gondolnák, de bizony a kelkáposzta is nagyon gyorsan nő, viszont érdemes inkább tavasszal vagy ősszel ültetnünk. A kelkáposzta ugyanis habár elviseli a minimális mennyiségű meleget, de a legjobb ízeket akkor produkálja, amikor kicsit lehűl a levegő.