Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az Földművelésügyi Minisztérium (FM) Sajtóirodájának közleménye szerint Parlagfű-mentesítésre a Kormány 2010-2014 között közvetlen és közvetett módon 52 milliárd forintot fordított, amely lényegesen meghaladja az állampolgári személyi jövedelemadó (szja) felajánlások összegét. A korábban zárolt, majd átcsoportosított összeg (642 millió forint) újra az FM rendelkezésére áll, amelyre a tárca pályázatot ír ki.
MTI Fotó: Krizsán Csaba
A hvg.hu egy korábban megjelent cikke alapján a Vidékfejlesztési Minisztérium a 2009-ben a kiemelt előirányzati célként a parlagfű elleni harcra felajánlott szja 1 százalékából összegyűlt 1,1 milliárd forintot nem a célnak megfelelően használta fel. A Parlagfűpollen No Társaság 2013-ban közérdekű adat kiadása iránt pert indított a minisztérium ellen, a tárca kiadott adatai szerint az 1,1 milliárd forintból a tárca 642 millió forintot átcsoportosított, és főként az állami létszámleépítések miatti végkielégítésekre, emellett tanyafejlesztési programra és más előirányzatra, illetve intézményi célokra fordította.
A minisztérium által a parlagfű elleni védekezés szakmai feladataira fordított összegként feltüntetett további 463 millió forint jelentős részét a minisztériumhoz tartozó hivatalok, szervezetek közüzemi számláira költötték, valamint informatikai, irodai és mobilkommunikációs eszközöket vásároltak belőle.
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
A kormány november végén a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékból 642 millió forint egyszeri átcsoportosítását rendelte el parlagfű elleni közérdekű védekezésre.
A minisztérium közleménye alapján még ebben az évben 642 millió forintos kerettel pályázatot írnak ki civil szervezeteknek közterületek parlagfű-mentesítését segítő eszközök beszerzésére. A Parlagfűpollen No Társaság közleményben tiltakozott ez ellen, mivel a parlagfű legalább 90 százaléka nem köz-, hanem mezőgazdasági magánterületeken nő, így "nagy a veszélye annak, hogy a pályázat útján megszerzett eszközök nem valós parlagfű-mentesítést szolgálnak majd".
MTI Fotó: Czika László