Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A tavalyi globális átlaghőmérséklet 14,96 fok volt, ami 0,77 fokkal melegebb az 1951-1980 közötti átlagnál, és nagyjából 1,16 fokkal haladja meg az iparosodás előtti értéket - derül ki a Berkeley Earth amerikai nonprofit szervezet elemzéséből. A független amerikai kutatócsoport és a Japán Meteorológiai Ügynökség is a negyedik legmelegebb évnek nyilvánította 2018-at. A szakemberek szerint az a tény, hogy a közelmúlt évei közül csaknem mindegyik szerepel az öt vagy legalább 10 legmelegebb esztendő között, egyértelmű bizonyítéka a bolygón végbemenő, ember okozta felmelegedésnek.
A hőmérsékleti melegrekordot 2016 tartja, amikor 1,2 fokkal volt magasabb az átlagos földfelszíni hőmérséklet az iparosodás előtti átlagnál, a 2017-es adat azonban megegyezik a 2015. évivel. A melegrekordok közötti apró eltérésekért döntően a Csendes-óceán egyenlítői térségének erős felmelegedését okozó El Nino, és a lehűléséért felelős La Nina légköri jelenségek váltakozása a felelős. Tavaly 29 országban, köztük Közép-Európa jelentős részén és az Antarktiszon is rekordmeleg évet zártak. A Berkeley Earth szerint ugyanakkor a tavalyi enyhe hőmérsékletcsökkenést nem szabad a lehűlés jeleként értelmezni.