Több mint 145 millió eurót kap Magyarország árvízvédelemre és vízgazdálkodás fejlesztésre

Több mint 145 millió eurót kap Magyarország árvízvédelemre és vízgazdálkodás fejlesztésre

MTI
Több mint 145 millió euró projekttámogatást kap Magyarország a Kohéziós Alapból árvízvédelemre és a vízgazdálkodás fejlesztésére.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

A beruházási csomagot kedden jelentette be az Európai Bizottság szóvivője Brüsszelben. A finanszírozás egyik része, több mint 49 millió euró a Tisza-völgyi árvízbiztonságot hivatott fejleszteni, további 96 millió pedig a fenntartható vízgazdálkodást.

Az Európai Bizottság kedden Magyarország mellett további 6 uniós tagállam - Horvátország, Csehország, Lengyelország, Portugália, Románia és Spanyolország - részére hagyott jóvá összesen több mint 1,4 milliárd eurós támogatást. A támogatott projektek, amelyek összhangban állnak a Zöld megállapodás célkitűzéseivel, számos olyan kulcsfontosságú területet fednek le, mint a környezetvédelem,a közlekedés és az energiagazdálkodás.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?