Itt a NASA új dobása: kegyetlen körülmények között próbálnak növényt termeszteni

Itt a NASA új dobása: kegyetlen körülmények között próbálnak növényt termeszteni

MTI
A jövőben a Holdon és Marson végezhető növénytermesztést tesztelik az Antarktiszon.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

A déli-sarkvidék kegyetlen körülményei között tanulmányozza az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) és a Német Űrkutató Központ (DLR) azt, hogyan lehet a jövőben a lehető legkevesebb idő- és energiaráfordítással salátát, uborkát, paradicsomot, paprikát és fűszernövényeket termelni. A német központ antarktiszi Eden-ISS üvegházában 2022-ig tart a projekt. Jess Bunchek, a NASA kutatója az üvegházi technológiát és az egyes növényfajokat vizsgálja és azt is, hogy milyen hatással van a zöld terület és annak termései az örök jég birodalmában, a Déli-sarknál izoláltan telelő legénységre. Az első magokat néhány hete sikerült elültetni, pár napja pedig "betakarították" az első salátákat, retkeket és különböző fűszernövényeket.

Bunchek egyike az Alfred Wegener Intézet és Helmholtz Sarkvidék- és tengerkutató Központ által üzemeltetett Neumayer III. sarkvidéki állomáson telelő legénység tíz tagjának. A szakember a NASA Kennedy Űrközpontjának botanikusa.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?