Nagy megkönnyebbülés a hímnemű csirkéknek: a bezúzás többé nem opció

Nagy megkönnyebbülés a hímnemű csirkéknek: a bezúzás többé nem opció

agrarszektor.hu
A francia mezőgazdasági miniszter, Didier Guillaume bejelentette, hogy 2021-től be fogják tiltani Franciaországban a hímnemű csirkék megsemmisítését. Emellett tilos lesz a malacok érzéstelenítés nélküli kasztrálása is. Az állatjóléti csoportok óvatosan üdvözölték a két bejelentést.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

Évente több milliárd hímnemű csirkét pusztítanak el világszerte 24 órával a tojásból való kikelésük okán, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy kisebb gazdasági hasznot hajtanak, mivel nem raknak tojást, valamint kevésbé húsosak, mint a nőstények. Franciaország mellett Németország is bejelentette, hogy jövő évtől kezdve tilos lesz a hímnemű csirkék elgázosítása vagy bezúzása, írta meg az Euronews. 2016 óta a két ország 4 millió eurót költött egy olyan módszer kifejlesztésére, amivel még kikelés előtt, a tojásban meg lehet állapítani a csirkék nemét. Didier Guillaume elmondta, hogy Franciaország és Németország további 300 ezer eurót szán egyéb módszerek tesztelésére. A két ország évente mintegy 90 millió állat ilyetén elpusztításáért volt felelős. Hasonló tiltást jelentett be Svájc is 2020. január 1-jén.

Franciaország ugyancsak betiltotta a malacok érzéstelenítés nélküli kasztrálását. Az Európai Unióban ugyanis a hímnemű malacok 80%-át kiherélik, hogy a húsuk főzés közben ne árasszon átható disznószagot, valamint hogy az állat agresszivitását csökkentsék. A Compassion in World Farming (CiWF) nevű állatjóléti csoportok haladásnak nevezte ezt a bejelentést, bár megjegyezték, hogy az igazi előrelépés az lett volna, ha Franciaország ezt a gyakorlatot is teljesen betiltja. Németország 2019 májusában, a fogyasztók tömeges tiltakozása miatt döntött úgy, hogy 2021-től betiltja a malacok érzéstelenítés nélküli kasztrálását.

EZ IS ÉRDEKELHET
Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?