Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
A szőlőfelvásárlási árakról és szerződésekről szakmai megbeszélések kezdődtek az agrártárca és az ágazati érdekképviselet között. Ez nemcsak egyszeri alkalom lesz, mert az MSZBSZ számára kiemelkedő jelentőségű témákat szeretnék rendszeres szakmai fórumokon az ágazati döntéshozatal részévé is tenni.
Kiss István MSZBSZ-elnök az egyeztetésen kitért a többutas élelmiszeripari csomagolás alkalmazására is, mivel az nem csupán környezetvédelmi, hanem gazdasági kérdés is. A témában induló szakmai munka révén az év végére elkészül a borágazatot érintő hatástanulmány - tette hozzá az FM.
Az MSZBSZ tagsága adja a teljes hazai borforgalom 60-65 százalékát, ezzel a legnagyobb borpiaci szereplő. A szervezet professzionális piaci információkat és elemzéseket szolgáltat tagjainak a piacra jutás támogatására. Az agrártárca is számít a javaslataikra a szőlőtermelők képzésének integrációja kapcsán - áll a közleményben.
Július közepén új értékesítési és vásárlási szabályokat vezettek be a borszőlőre, ezentúl az uniós szabályoknak megfelelő szabványos szerződésmintákat kell alkalmazni. Azoknak a szőlőtermelőknek, borászatoknak és felvásárlóknak, akik 10 tonna feletti mennyiségben állítanak elő vagy vásárolnak fel borszőlőt a szakmaközi intézkedés szerint három módon kell az árat meghatározniuk: szerződésben, nyilvános árajánlatban, vagy képlet alapján - világított rá a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) egy közelmúltbeli közleményében.