Jövő héten ismét együtt a hazai agrárszakma az Agrárszektor konferencián Siófokon!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Nagy István, Áder János, Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A környezetvédelem napjainkban az egyik legfontosabb téma, azt azonban kevesen gondolják, hogy már azzal ártunk a környezetünknek, ha vásárláskor nem figyelünk arra, honnan származik egy-egy termék - írja közleményében a terméktanács. A Tej Terméktanács számításai alapján például - amelyek a KSH tájékoztatási adatbázisában közzétett 2018-as adatokon alapulnak - évente több mint 12.000 kamionnyi importált tej- és tejtermék érkezik hazánkba. Kevesen tudják, hogy Németországból több mint 30 ezer tonna, míg Lengyelországból több mint 11 ezer tonna sajt érkezett tavaly Magyarországra. Vajból tavaly közel 6 ezer tonna, míg joghurtból több mint 55 ezer tonna külföldről érkezett áru terhelte az utakat.
Elsőre talán nem is tűnik túl nagy számnak, de gondoljunk csak bele egy picit jobban. Ha a teherautók átlagos hosszával számolunk, gyorsan kiderül, hogy egymás mellé állítva az országba érkező összes tejterméket szállító, átlagosan 20 méter hosszú kamiont, bekeríthetnénk vele a Balatont. Ezek a kamionok szükségtelen károsanyagkibocsátást és környezetterhelést okoznak, miközben olyan terméket szállítanak hazánkba külföldről, amelyet akár magyar tejfeldolgozóktól is megvásárolhatunk.
A fogyasztó onnan tudhatja, hogy Magyarországon készült tejterméket vásárol, ha olyan terméket vesz le a polcokról, amelyen megtalálható a Tejszív logó. A Tejszív emblémával ellátott tejtermékek minden esetben teljesítik a Magyar Élelmiszerkönyvben foglalt szigorú kritériumokat, sőt akár még meg is haladják. Mivel a magyar élelmiszerbiztonságot garantáló szabályozások a kontinens egyik legszigorúbb rendelkezéseit írják elő, hazánkban ezeket a termékeket is sokkal szigorúbban ellenőrzik, mint az EU más tagországaiban.