Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A májat támadja meg, és szélsőséges esetben bénulást és halált is okozhat a hepatitis E vírus, amely egyre több esetben bukkan fel az angliai sertéshúsokban - hangzott el egy liverpooli konferencián. A veszélyes kórokozót legtöbbször sonkákban és szalámikban észlelték. Évente 60 ezer embert érint a vírus okozta betegség Angliában, és a súlyos kimenetelű esetek száma 2010 óta 368-ról több mint háromszorosára, 1244-re emelkedett tavaly.
A lappangási idő két héttől két hónapig terjedhet. A hepatitis E-fertőzés elsősorban fekáliával szennyezett élelmiszer elfogyasztása útján kerülhet az emberi szervezetbe. A trópusi országokban leggyakrabban a piszkos ivóvíz révén, míg Angliában az ottani táplálkozások szokások miatt, a nem elég alaposan átsütött vagy megfőzött fertőzött állatok húsának elfogyasztásával. A fertőzés terhes anyák esetében akár a magzatra is átterjedhet.
A brit sertések akár 90 százalékában is jelen lehet a hepatitis E vírus, de csupán egy százalékukban az egészségre is veszélyes mértékben. A mostani problémát az Európa más részeiből érkező hús okozza, a fertőzések jó része holland, dán, francia és német állatoktól származik. Valami elromlott az európai élelmiszerláncban - mondja Harry Dalton, az exeteri egyetem gasztroenterológusa.
A brit szakemberek az utóbbi néhány évben figyeltek fel rá, hogy április-május környékén megnövekszik az idegrendszeri problémákat okozó hepatitis E vírusfertőzések száma. Nemcsak Angliában, de Németországban és Hollandiában, vagyis a kontinens sertéstenyésztő "nagyhatalmaiban" is.
Ez jórészt a táplálkozási szokásokkal függ össze, hiszen a jól átsütött vagy megfőzött hús minimális kockázatot rejt magában. A kolbászt legalább 20 percig kell sütni, a szalonna is legyen jó ropogós elfogyasztás előtt, mert a vírus "hőálló", így minimum 2 percig 71 Celsius-fok feletti forróságnak kell kitenni. Ha viszont kezeletlenül kerül bizonyos késztermékekbe (például szalámikba), akkor nagyon keveset tehetünk ellene.
Egy angol fogyasztó a The Times újságnak elmondta, hogy nála a fertőzés influenzaszerű tünetekkel kezdődött. A fájdalmak aztán átterjedtek a karjára és a vállára is, majd légzési nehézségekkel kórházba került. Valószínűleg egy Hollandiából származó szalámi okozhatta a bajt, ami miatt eredeti foglalkozását, a kertészkedést sem tudja folytatni.