Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A Föld egészét tekintve is a legmelegebbek közé tartozott az elmúlt hónap, a rendszeres mérések kezdete óta ez volt a negyedik legmelegebb október. Afrika számára ez a második legmelegebb október a regionális mérések 1910-es kezdete óta.
A világ tíz legmelegebb októbere 2005 óta történt, a legmelegebb hét október pedig az elmúlt hét évre esett (2014 és 2020 között). Októberben a globális szárazföldi és óceáni felszíni átlaghőmérséklet 0,85 Celsius-fokkal emelkedett a 20. század átlaga fölé, ez volt a 4. legmagasabb októberi átlaghőmérséklet az elmúlt 141 évben.
Az év eddigi, januártól októberig tartott időszaka a második legmelegebb volt: az északi-sarkvidéki jégtakaró mérete történelmi mélypontra csökkent a hónapban. Az év eddig eltelt időszakában a globális szárazföldi és óceáni felszíni átlaghőmérséklet 1 Celsius-fokkal emelkedett a 20. század átlaga fölé és csak 0,003 Celsius-fokkal maradt el a csúcstartó 2016-os évtől.
Európa és Ázsia számára ez volt a legmelegebb januártól októberig tartó időszak a mérések kezdete óta, míg Dél-Amerika és a karibi térség számára a második legmelegebb. AZ NCEI tudósainak statisztikai elemzése szerint a 2020-as év nagy valószínűséggel a három legmelegebb év közé fog kerülni, olvasható a NOAA közleményében.
A szakértők jelentésükben kitértek arra is, hogy az északi-sarkvidéki jégtakaró kiterjedése 36,8%-kal csökkent az 1981 és 2010 közötti évek átlagos kiterjedésétől, ez az eddigi legkisebb októberi kiterjedése. Az eddigi rekorder év a tavalyi volt, amelyet 450 ezer négyzetkilométerrel szárnyalt túl az idei zsugorodás.
Rekordmeleg hőmérsékleteket mértek októberben világszerte: a Csendes-óceán északi és nyugati területein, Észak-Amerika déli részén, Dél-Amerikában, Kelet-Európában, a Közel-Kelet északi részén, a Földközi-tenger keleti részén, Dél-Ázsiában, valamint az Indiai és az Atlanti-óceán kisebb területein. Egyetlen szárazföldi vagy tengeri területen sem mértek rekordalacsony hőmérsékleteket októberben.
Hó viszont volt bőségesen: a globálisan megtapasztalt meleg ellenére az északi félteke hótakarója októberben a 10. legnagyobb kiterjedésű volt az elmúlt 53 év feljegyzései szerint. Észak-Amerikában az idei volt a második legnagyobb kiterjedésű októberi hótakaró.