Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A Herald Scotland hosszas cikket szentel annak, hogy bemutasson egy női gazdálkodót, aki 20 évvel ezelőtt, apja hirtelen halála után vette át a gazdaságot. Joyce Campbellnek hirtelen kellett felnőnie a feladathoz és sikerült is neki: 830 juh legel a tanya körül, néhány marhát és tyúkot is tart, illetve fenntart pár házat, amit kibérelhetnek a turisták. Gyakorlatilag mindent ő csinál a farmon: kerítést javít, havat lapátol, állatot gondoz és gyógyít, akár szülést vezet le. Joyce Cambell egyébként a társelnöke annak a skót szervezetnek, amely a nők szerepvállalását segíti az agráriumban, ez a Women in Agriculture Taskforce (Nők a Mezőgazdaságban Akciócsoport). Az Akciócsoport szerint, dacára a beidegződéseknek és az előítéleteknek, egyre több nő vállal mezőgazdasági munkát és ül fel a traktorra.
Nicola Sturgeon skót miniszterelnök 2017-ban indította el azt a programot, amely nyomon követi az esélyegyenlőséget és a nők karrierútját a mezőgazdaságban. A skót Királyi Bank is beszállt a programba, elindítva a #ThisIsFarming nevű kampányát. A skót közvélemény azt várja ezektől a kezdeményezésektől, hogy a női mezőgazdászokkal kapcsolatos sztereotípiák alábbhagynak, illetve több lehetőséghez jutnak a nők a gazdaságokban, akár vezetőként is. Ugyanis a statisztikák szerint míg minden harmadik mezőgazdasági dolgozó nő, addig vezetőként szinte egy sincs.