Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A klíma állapotról szóló éves jelentés, amely 61 ország 528 tudósának munkája, megállapítja, hogy csak 2015 és 2016 volt melegebb a tavalyinál. 1980 óta minden évtized melegebb volt az előzőnél, és 2010-19 között 0,2 Celsius-fokkal volt melegebb globálisan, mint 2000-2009 között. A teljes csapadékmennyiség a szárazföldi területeken kevesebb volt a 1981-2000 közötti átlagnál és kevesebb volt, mint 2018-ban.
Harminckét egymást követő évben, így 2019-ben is tömegesen zsugorodtak a hegyi gleccserek, miközben a tavak hőmérséklete a hosszú távú átlaghőmérsékletnél magasabb volt, és a permafrost (örökfagy) térségében a hőmérséklet folyamatosan nőtt. 2019-ben a globális átlagos tengerszint újabb rekordot döntött az egymást követő nyolcadik évben, 87,6 milliméterrel volt magasabb, mint 1993-ben - ekkor kezdődtek a műholdas mérések -, ami éves átlagban 6,1 millimétert jelent 2018-hoz képest.
Az üvegházhatású gázok kibocsátása nőtt, a szén-dioxidé 2,5 ppm-mel, elérve a 409,8 ppm-et, a nitrogén-oxidé 1 ppb-vel, a metáné 9,1 ppb-vel. A szén-dioxid a felelős az üvegházhatású gázok kibocsátása növekedésének kétharmadáért - olvasható a jelentésben.
Számos szélsőséges esemény - bozóttüzek, hőhullámok és szárazságok - részben a globális hőmérséklet emelkedésében gyökerezik. A globális hőmérséklet emelkedése egy másik klímamutatóval áll összefüggésben, az üvegházhatású gázok - a szén-dioxid, a nitrogén-oxid és a metán - kibocsátásának emelkedésével" - mondta Robert Dunn, a brit meteorológiai szolgálat illetékese, aki részt vett a jelentés összeállításában.