Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Dorcsinecz Balázs emlékeztetett, az ősszel adták át a 2,8 milliárd forintból megvalósított új, csaknem tízezer négyzetméteres istállót. A beruházáshoz az összeg felét a Vidékfejlesztési program keretéből nyerték el, a másik felét önerőből biztosították. Akkor vállalták, hogy a 350-es szarvasmarha létszámot 800-ra emelik. Vásároltak 130 vemhes üszőt, ettől kezdve saját szaporulatból bővítik az állományt. Most 530 tehenük van, de a nyárra várhatóan 620-ra nő a számuk.
Jelenleg napi 15 ezer liter tejet fejnek le, az év közepére reményeik szerint elérik a 20 ezer litert, így az éves tejtermelésük 5,5 millióról 6 millióra nőhet. (2018-ban még hárommillió liter volt.) Az új 560 férőhelyes istálló korszerű, az állatok komfortérzetének növelését egyebek között elektromos patamosók, elektromos hátvakarók szolgálják, valamint az állatok alatt, a pihenő boxban elhelyezett hűtött vízágyak. A fejőrobotokat a tehenek saját szükségletük szerint kereshetik fel. Dorcsinecz Balázs elmondta: azt remélik, hogy a nyári hőstresszt az állatok már nem fogják megérezni, ami reményeik szerint 10-15%-os tejhozam-növekményt, emellett a szaporulatszám-emelkedését és a tej előállítási költségének csökkenését eredményezi majd.
A Kisdombegyházi Agro-Ferr Kft. 1993-ban alakult. Állattenyésztéssel, szántóföldi növénytermesztéssel, mezőgazdasági szolgáltatással foglalkoznak. Éves átlagos alkalmazotti létszámuk 100 fő körüli. A szántóföldi növénytermesztést 1124 hektáron végzik, a szarvasmarháknak a takarmányt 90%-ban saját maguk termelik meg. Állattenyésztési tevékenységüket 1995-ben kezdték, a tejhasznú szarvasmarhatartással 2008 óta foglalkoznak. A tejet az Alföldi Tej Kft. részére értékesítik. A termelői csoportosulásnak kis hányadban ők is résztulajdonosai.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a társaság nettó árbevétele teljes egészében hazai értékesítésből származott 2021-ben, és meghaladta a 4 milliárd forintot, ami 700 millió forintos emelkedés a megelőző évhez képest. Adózott eredménye a 2020-as 496 millió forintról egy év alatt 527 millióra nőtt. Dorcsinecz Balázs előzetes kalkulációi szerint 2022-ben az árbevétel némiképp emelkedett. Békés vármegyében 2022-ben 66 ezer szarvasmarhát tartottak a gazdák.