Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben 2%-kal ismét nőtt a forgalom az előző havi minimális, 0,2%-os csökkenés után. Az élelmiszer-kiskereskedelem háromnegyedét adó élelmiszerjellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 2,25%-kal, az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 0,6%-kal nőtt.

Az üzemanyag-kiskereskedelemben pedig 9,8%-ra gyorsult a hetedik hónapja tartó visszaesés az előző havi 4,6%-ról. Az első három negyedévben 0,5%-kal nőtt a kiskereskedelmi üzletek forgalma a múlt év azonos időszakához viszonyítva. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben 3,5%-kal, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 1,1%-kal nőtt, az üzemanyag-kiskereskedelemben 9,7%-kal csökkent az értékesítés.