Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az EU 27 tagállamát tekintve 2009-ben továbbra is az olaj számított a legfontosabb energiaforrásnak - a teljes felhasználáson belül 37 százalékot tett ki - miközben a megújuló energiaforrások részaránya közel duplájára (az 1999-es 5 százalékról, 2009-re 9 százalékra) emelkedett. Eközben a földgáz részaránya 22-ről, 24 százalékra emelkedett. Az atomenergia felhasználás ugyanakkor szinte változatlan, 14 százalékos szinten maradt, miközben a szilárd tüzelőanyagokból származó energia-felhasználás 18-ról, 16 százalékra csökkent.
A legfontosabb energiaforrásnak Máltán, Cipruson, Luxembourgban, Görögországban, Írországban és Portugáliában az olaj számít: az energiafelhasználáson belüli részaránya meghaladja az ötven százalékot.
A legnagyobb földgáz felhasználást Hollandiában, Olaszországban, az Egyesült- Királyságban és hazánkban jelezte az Eurostat: mindenütt 40 százalék körüli részaránnyal. A franciák, svédek és litvánok atomenergia-felhasználásukkal tűntek ki a sorból, míg a Lettországban, Svédországban, Ausztriában és Finnországban a legmagasabb a megújuló energiaforrások felhasználása.
Hazánkban az összeállítás szerint 2009-ben a megújuló energia részesedése 7,3 százalékra emelkedett a teljes felhasználáson belül az 1999. évi 3,3-ről. A legnagyobb részarány-növekedéssel Dánia büszkélkedhet, ahol tíz év alatt 8-ról, 17 százalékra emelkedett a megújulók részesedése. A visegrádi négyek közül Magyarországon a legnagyobb a megújuló forrásból származó áramellátás aránya.