Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A Sumitomo Forestry nevű vállalat közölte, hogy kutatásokat kezdett annak kiderítésére, miként nő a fa és miként használható a faanyag a világűrben. Az egyetem szakembereivel együttműködve először azt fogják tanulmányozni, hogy a különböző fafajták miként viselkednek szélsőséges körülmények között a Földön.
Az űrszemét egyre nagyobb problémát jelent, ahogyan egyre több műholdat bocsátanak fel a világűrbe. A Világgazdasági Fórum adatai szerint jelenleg mintegy hatezer műhold kering a Föld körül, ezek 60%-a már működésképtelen, azaz űrszemét. Számos darabjaira hullott szét, mintegy 20 ezer darab űrszemétről tudnak a szakemberek.
A fából készül műhold azonban a légkörbe visszatérve anélkül égne el, hogy káros anyagokat bocsátana ki vagy darabjai a Földre hullanának. Doi Takao, a Kiotói Egyetem professzora elmondta, hogy aggasztja őket az a tény, hogy a Föld légkörébe visszatérő műholdak elégnek és a kicsiny alumínium részecskék a légkör felső rétegében éveken át lebegnek. Ez hatással van a Föld környezetére. Doi Takao űrhajós, aki 2008-ban dolgozott a Nemzetközi Űrállomáson.
A szakember elmondta, hogy a fejlesztés következő lépése a műhold mérnökök által történő megtervezése lesz. Ezt követően el fogják készíteni az űreszközt, mondta Doi Takao. Az Euroconsult cég becslése szerint az emberiség csak a következő évtizedben mintegy 990 műholdat fog a világűrbe küldeni.